Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Tydzień do VII Biegu Rzeźnika

Tydzień do VII Biegu Rzeźnika
27.05.2010.
ImageJacek Będkowski: 167 drużyn zgłosiło się do startu w Biegu Rzeźnika, którego blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa wiedzie głównymi szczytami Bieszczadów. Ci, którzy nie zdążyli zarejestrować się przez Internet, będą mieli jeszcze szansę zapisać się w Biurze Zawodów w Cisnej, 3 czerwca br. W piątek 4 czerwca o godz. 3.30 nad ranem na starcie Biegu Rzeźnika stanie ponad 340 osób, które zmierzą się z niesamowitą trasą wiodącą głównym bieszczadzkim szlakiem z Komańczy do Ustrzyk Górnych.

Jak mówi Mirosław Bieniecki, główny organizator Biegu - „Na starcie zobaczymy wiele nowych twarzy znanych z biegów górskich (pojawią się np. bracia Jerzy i Damian Zawierucha), a także stałych bywalców Biegu, m.in. drużyny HABYS Jasło, Byledobiec Anin, Meta Lubliniec, entre.pl, Lechici Zielonka, Pędziwiatr Gliwice, czy 49 Pułk Śmigłowców Bojowych. Nie można oczywiście zapomnieć o trzech zespołach wystawionych przez klub OTK Rzeźnik!"

W rejestracji internetowej do biegu zgłoszonych zostało 167 drużyn i 6 biegaczy. W czwartek 3 czerwca będą jeszcze prowadzone zapisy w Biurze Zawodów, dlatego wszyscy Ci, którzy nie zdążyli zarejestrować się drogą elektroniczną mają szansę na start. Warto przypomnieć, że całą trasę należy pokonać w dwuosobowej drużynie, dlatego zawodnicy zgłaszający się pojedynczo będą musieli dobrać się w pary.

Specjalnie na zawody wybite zostanie 1200 monet okolicznościowych. Poza pełnieniem roli żetonów, za które uczestnicy będą mogli nabyć posiłek, część egzemplarzy przeznaczona będzie na rynek kolekcjonerski.

Blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa Biegu Rzeźnika wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy (ok. 460 m n.p.m), przez przełęcz Żebrak (816 m n.p.m.), Cisną (565 m. n.p.m.), góry Jasło (1153 m. n.p.m.) i Fereczatą (1102 m. n.p.m.), Smerek (590 m. n.p.m.) oraz Połoniny Wetlińską (1253 m. n.p.m.) i Caryńską (1297 m. n.p.m.) do Ustrzyk Górnych (640 m. n.p.m.). Długość odcinków, pomiędzy którymi znajdują się punkty regeneracyjne, waha się od 8,9 km do 19,5 km. Przybliżona suma przewyższeń to 6290 metrów. Limit czasu jaki mają startujący na pokonanie tej trasy wynosi 16 godzin.

Ukończenie biegu daje 3 punkty z 5 wymaganych od 2011 roku do startu w prestiżowych zawodach The North Face Ultra Trail du Mont Blanc. Na najszybszych czekają nagrody m.in  pokrycie kosztów podróży oraz opłaty startowej w legendarnym UTMB 2011 od The North Face. Wsparcie energetyczne uczestnikom zapewni Red Bull.

Bieg organizowany jest przy współpracy z gminami Cisna i Komańcza.

Image


Więcej informacji na stronie www.biegrzeznika.pl .  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document