Wroclaw Maraton 2019 - top
Start
 
Menu główne
Start
Trening
Wyniki
Galeria zdjęć
Zdrowie
Kalendarz
TV MARATOŃCZYK
Maratony Zagraniczne
Biegi Ekstremalne
Biegi na Orientację
Rajdy
Ciekawostki
Historia
Archiwum
Bieganie w reklamie
Narty Biegowe
K2
Triathlon
Ogłoszenia
Testy Sprzętu
Kontakt
Gdańsk 2019 - pion
Najbliższe Imprezy
I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w...
Marzec 23, 2019 (10:00)

Runmageddon Wrocław 13/14.04.2019
Kwiecień 13, 2019 (08:00)

XII Półmaraton Dąbrowski ArcelorMitta...
Kwiecień 14, 2019 (11:00)

Runmageddon Ełk 01/03.05.2019
Maj 1, 2019 (08:00)

Garmin Ultra Race Myślenice 2019
Maj 4, 2019 (05:00)

Runmageddon Kraków 11/12.05.2019
Maj 11, 2019 (08:00)

IV KRS FORMOZA ULTRAMARATON KASZUBSKI
Maj 18, 2019 (11:00)

10K Run Series Olsztyn 2019
Maj 19, 2019 (09:00)

Runmageddon Warszawa 25/26.05.2019
Maj 25, 2019 (08:00)

Pełny Kalendarz
Dodaj Imprezę
Kalendarz Imprez
Luty 2019 Marzec 2019 Kwiecień 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
Tydzień 9 1 2 3
Tydzień 10 4 5 6 7 8 9 10
Tydzień 11 11 12 13 14 15 16 17
Tydzień 12 18 19 20 21 22 23 24
Tydzień 13 25 26 27 28 29 30 31
Dodaj nowe zdarzenie Dodaj nowe zdarzenie
Kraków Maraton 2019 - pion
Ultra  Kamieńśk 2019 - pion
Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
Kraków Maraton 2019 - Middle

Asics działa by zmniejszyć emisję co2 na europejskich maratonach
22.02.2019.

ImageProgram uruchomiony we współpracy z I:CO w celu recyklingu i ponownego użycia produktów ASICS na ośmiu maratonach w 2019 roku.

Firma ASICS zobowiązała się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych związanych z produktami o 55% na całym świecie do roku 2030 i wdroży program recyklingu produktów podczas ośmiu swoich największych sponsorowanych imprezach w Europie w 2019 roku.

Inicjatywa europejska podąża za niedawnym oświadczeniem ASICS, że 30000 sztuk odzieży sportowej zostanie zebranych od konsumentów w Japonii, aby poddać je recyklingowi do 2020 roku.

ASICS Europe współpracuje z I:CO - wiodącym innowatorem w zakresie zrównoważonego zbierania, ponownego użycia i recyklingu odzieży i obuwia - w celu wdrożenia programu umożliwiającego recykling i ponowne wykorzystanie produktów na ośmiu maratonach w regionie EMEA.

Uruchomienie programu nastąpi na maratonie w Barcelonie w dniu 10 marca 2019 r., ASICS i I:CO będzie działać w celu zbierania używanej odzieży sportowej i obuwia w celu ponownego użycia lub recyklingu. ASICS zapewnia również, że każda odzież promocyjna opracowana dla biegów w których sponsorem jest ASICS jest wykonana z trwałych materiałów.

Program zostanie zrealizowany na ośmiu największych sponsorowanych wyścigach ASICS w Europie w 2019 r., W tym w maratonie paryskim, maratonie w Barcelonie i maratonie w Sztokholmie.

Romy Miltenburg, Manager CSR & Sustainability EMEA w ASICS, powiedział: "Dla firmy, która jest zafascynowana produktami, przejście na bardziej zrównoważone materiały i zaangażowanie naszych klientów i konsumentów w podróż do zrównoważnemu modelu biznesowego,to podstawowy element strategii zrównoważonego rozwoju."

"Pracując nad naszym globalnym programem redukcji emisji gazów cieplarnianych w zgodzie z inicjatywą Science Based Targets, stwierdziliśmy, że ponad 80% naszych emisji CO2 pochodzi z procesów i materiałów, z których korzystamy, aby stworzyć nasze obuwie i odzież oraz z utylizacji sprzedawanych produktów."

W ramach programu ASICS wzywa biegaczy i kibiców do oddawania używanej odzieży sportowej i obuwia na targach Barcelona Marathon Expo lub w flagowym sklepie w Barcelonie położonym przy Avinguda Diagonal. W ramach podziękowania za współpracę z ASICS w bardziej zrównoważonym świecie, uczestnicy otrzymają kupon rabatowy, którego można użyć przy następnym zakupie w sklepie ASICS.Więcej informacji na temat programu, uczestniczących maratonów i celów zrównoważonego rozwoju ASICS można znaleźć na stroniehttp://corp.asics.com/en/csr

Informacje o odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonym rozwoju w ASICS

W ASICS zrównoważony rozwój jest w naszym DNA. Kiedy nasz założyciel Kihachiro Onitsuka założył firmę w 1949 roku, chciał, aby firma stała się siłą na rzecz pozytywnych zmian: sposobem na dawanie młodym ludziom poczucia kierunku w życiu poprzez sport i fitness.
Naszym celem jest tworzenie najlepszych produktów i usług w naszej branży. Dla nas oznacza to produkty, które wspierają zdrowy styl życia, pomagając naszym klientom cieszyć się sportem i polepszać jego sportową wydajność.

Oznacza to również produkty opracowane w sposób uwzględniający wpływ na środowisko i społeczeństwo na każdym etapie ich cyklu życia. Naszym celem jest uwzględnienie kwestii społecznych i środowiskowych we wszystkich naszych decyzjach biznesowych oraz współpraca z partnerami biznesowymi, którzy podzielają nasze zaangażowanie w zrównoważoną i uczciwą branżę towarów sportowych.

Więcej informacji na temat CSR ASICS i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie internetowej firmy.
http://corp.asics.com/en/csr

Na temat: I:CO

I:CO®, to skrót od I:Collect, jest globalnym partnerem i innowatorem w zakresie zbierania, certyfikowanego sortowania, ponownego użycia i recyclingu. Zużyta, niepotrzebna odzież i obuwie zebrane wraz z lokalnymi partnerami.Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ico- spirit.com.

O współpracy ASICS oraz I:CO:
Wszystkie zebrane towary będą przetwarzane przez system odbioru ASICS i I:CObędą podzielone na różne kategorie. Przedmioty nadające się do noszenia będą miały drugie życie, w których przedmioty nie nadające się do ponownego przetworzenia będą zużyte w recyklingu.
Ponowne użycie i recykling pozwala zaoszczędzić zasoby i umożliwia ponowne przetworzenie cennych surowców, co ostatecznie pomaga chronić nasze środowisko.

Włókna poliestrowe użyte w produktach na maratony w 2019 pochodzą z recyklingu PET. Patrząc w przyszłość, ASICS kontynuuje badania i inwestuje w rozwiązania technologiczne, które pozwolą na ponowne przetworzenie zebranych produktów po konsumpcji w sportowe produkty sportowe i osiągnięcie pełnej cyrkulacji.

O Science Based Targets:
SBTipowstała w 2015 rokui jest współpracąmiędzy CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) i Worldwide Fund for Nature (WWF).

Inicjatywa ta oparta jest na naukowym ustalaniu celów jako skuteczny sposób na zwiększenie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw w procesie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną.

Cele przyjęte przez firmy w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych są uważane za "oparte na nauce", jeśli są zgodne z poziomem dekarbonizacji wymaganym do utrzymania wzrostu temperatury na świecie poniżej 2 stopni CelsiThe SBTi was established in 2015 and is a collaboration between CDP, the United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) and the World Wide Fund for Nature (WWF).
   Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
Maratończyk na FB
maratonczyk
 
Bieg Niepodległóści - Kostka
Bieg Konstytucji - Film
Bieg Powstania - FILM
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Widziałam filmy z przyjaciólmi ostatnio w czwartek, obie produkcje są ...
więcej...
przez Róża

Twórcy filmu ustalają grafik dość dynamicznie, więc zapewne będą, choć...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Czy są planowane w najbliższym czasie jakieś projekcje w Warszawie?
więcej...
przez Tomasz

Cudne foty! Dziękujemy!
więcej...
przez Bartek

W VI LO im. Reytana był w latach 80tych uczeń, który twierdził, że jes...
więcej...
przez Czesław Mobutu

Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Wroclaw Maraton 2019 - pion
K2 - Dział Górski
1
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document