Dominika Stelmach wicemistrzynią świata w biegach górskich - 24.06.2018!!
25.06.2018.

Strona imprezy

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Lil: Dominika Stelmach od startu w 2x Śnieżka, na trasie którego rozegrano mistrzostwa świata w długodystansowym biegu górskim, biegła mądrze. Rozłożyła siły i skupiła się na celu. Niewiele zabrakło jej do pierwszego miejsca, które-jak sama mówi- przegrała na zbiegach. „Wierzcie mi, naprawdę niewiele pamiętam z samego biegu... byłam tak skoncentrowana. Musiałam mocno pilnować głowy, żeby nie spanikowała na zbiegach. Mimo wszystko, to tam przegrałam złoto. Brytyjka lepiej sobie poradziła”- napisała na swoim profilu wicemistrzyni świata.

Triumfatorką zawodów została szkocka zawodniczka Charlotte Morgan. Brytyjka pokonała Śnieżkę w czasie 03:08:26 ( wszystkie czasy brutto). Dominika Stelmach miała do niej stratę liczoną w sekundach. Uzyskała wynik 03:08:48. Podium pań uzupełniła Włoszka Silvia Rampazzo-03:10:33, której nie udało się obronić tytułu sprzed roku.

Pozostałe Polki miały mniej szczęścia. Edyta Lewandowska, z powodu kontuzji, zeszła z trasy na wczesnym etapie biegów. Problemy trapiły również Katarzynę Solińską, ale ta zawodniczka dotrwała do końca rywalizacji i dała z siebie wszystko. Zajęła 18 miejsce z czasem 03:26:13. Paulina Wywłoka, która podczas mistrzostw rozgrywanych w Hiszpanii, cierpiała na poważne problemy żołądkowe, teraz uniknęła takich sensacji i zmagania zakończyła na 23 miejscu z czasem 3:29:21. Z kolei Katarzyna Galba dobiegła do mety, mimo problemów ze stopami i zajęła 25 miejsce- 03:31:56.

Mistrzem świata w długodystansowym biegu górskim został Alessandro Rambaldini, o wiele mówiącym przydomku Rambo. Włoch, 36 km ukończył z rezultatem 02:39:18 i obronił swój tytuł z 2016r, gdy mistrzostwa odbywały się na Słowacji.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem na zawodach był Bartłomiej Przedwojewski, który nie do końca zrealizował swoje przedstartowe założenia. Zajął 11 pozycję z wynikiem 02:48:16. Marcin Rzeszótko był 18 (02:51:05), a Kamil Leśniak 36 (03:01:20). Krzysztof Bodurka i Rafał Klecha nie zostali sklasyfikowani. Obaj mieli pecha i problemy zdrowotne wymagające interwencji medycznej.