Start
FALENICA 2018/2019
Menu główne
Start
Trening
Wyniki
Galeria zdjęć
Zdrowie
Kalendarz
TV MARATOŃCZYK
Maratony Zagraniczne
Biegi Ekstremalne
Biegi na Orientację
Rajdy
Ciekawostki
Historia
Archiwum
Bieganie w reklamie
Narty Biegowe
K2
Triathlon
Ogłoszenia
Testy Sprzętu
Kontakt
Najbliższe Imprezy
Zimowa Piątka w Olsztynie
Grudzień 16, 2018 (12:00)

Pełny Kalendarz
Dodaj Imprezę
Kalendarz Imprez
Listopad 2018 Grudzień 2018 Styczeń 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
Tydzień 49 1 2
Tydzień 50 3 4 5 6 7 8 9
Tydzień 51 10 11 12 13 14 15 16
Tydzień 52 17 18 19 20 21 22 23
Tydzień 1 24 25 26 27 28 29 30
Tydzień 54 31
Dodaj nowe zdarzenie Dodaj nowe zdarzenie

6. (prawie) Maraton Lubelski. Organizatorzy przepraszają i oferują zniżki
15.05.2018.

 Wyniki - Maraton
Wyniki - Bieg Koziołka

 Strona imprezy

Image

Rob: Ile kilometrów ma ten maraton? Takie pytanie mogli postawić sobie uczestnicy tegorocznego Maratonu Lubelskiego. Zmagania w stolicy w województwa lubelskiego miały być świętem sportu, ale zostały przyćmione przez „błąd ludzki”.

W miniony weekend odbył 6. Maraton Lubelski. Impreza zgromadziła ponad 910 uczestników startujących na dwóch głównych dystansach. Z tej liczby aż 571 osób ukończyło bieg główny. Wszystko wskazuje, że nikt nie pokonał jednak pełnego dystansu. Chyba, że ktoś brakujący odcinek nadrabiał krążąc wokół bieżni. 

Impreza rozgrywane była na zmienionej, atestowane trasie, liczącej 42 km i 195 m.  Zmiana wynikała z powodu prowadzonych w mieście inwestycji i prac remontowych. Start i meta usytuowane zostały po raz pierwszy na przebudowanym Stadionie Miejskim. Warunki do rywalizacji nie były łatwe. Tak jak w całym kraju temperatura robiła swoje.  

Wśród mężczyzn zwycięzcą okazał się Rafał Czarnecki, który uzyskał czas 2:38:15.  Biegacz z Bliżyny jest niemal etatowym triumfatorem tego maratonu, bo była to już jego czwarta wygrana. Przewaga Rafała Czarneckiego nad drugim na mecie, Włochem Alessandro Moccelinim wynosiła ponad 7 minut. Podium uzupełnił Jacek Chruściel z wynikiem 2:46:11.

W biegu pań wygrała Ukrainka Iryna Masnyk, która uzyskała wynik 2:57:38. Co przez chwile było nowym rekordem Maratonu Lubleskiego. Gdy sprawa wyszła na wierzch, rekord pozostał przy jej rodaczce Juli Bairamowej (2:59:48 z 2015 roku). Druga była mecie była żona Rafała Czarneckiego – Lidia, która trasę pokonała w 3:14:27. Trzecie miejsce zajęła Beata Lange z rezultatem 3:15:01.

Na portalach społecznościowych szybko pojawiły się komentarze sugerujące, że biegacze w Lublinie pomyli trasę. „ Dlaczego trasa biegu (początek) była inna niż w planach? Biegacze nie pobiegli w lewo ze stadionu, nikt nie mijał chorągiewki z 1 kilometrem na Al. Zygmuntowskich.” - pisał pan Paweł. Natomiast pan Mariusz dodawał „ Organizacja i klimat rewelacja. Szkoda tylko, że nasze czasy w Biegu Koziołka były na 14.68 a nie na 15km”.

Organizatorzy nie uciekają od odpowiedzialności i w wydanym oświadczeniu potwierdzają, że biegacze pokonali krótszą trasę. Nowy rekord imprezy w biegu kobiet nie trwał zbyt długo. Oczywiście ktoś uzna, że 400 m to nie dużo. Ale dla uczestnika/uczestniczki biegnącej na wynik 3 godziny, może to oznaczać dodatkowe 1:40 min.   

Gratuluje wszystkim udziału w zawodach i wyników (…) Z przykrością jednak informuję, że niestety błąd ludzki na pierwszym kilometrze spowodował, że uczestnicy biegów na najdłuższych dystansach tj. 6 Maratonu Lubelskiego i 3 Biegu Koziołka nie przebiegli atestowanych tras. Zawodnicy pokonali dystanse o ok. 400 metrów krótsze niż zakładane. W związku z tą pomyłką wyniki osiągnięte w niedzielę nie mogą być zaliczane jako oficjalne rekordy życiowe.     

Poczuwając się do odpowiedzialności, dyrektor imprezy Piotr Kitliński zamierza w najbliższy poniedziałek 21 maja o 12 pokonać trasę pełnego Maratonu Lubelskiego. Chociaż jak informuje 42 km biega, ale w ciągu 2 tygodni. Zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego biegania, choćby we fragmentach trasy. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Biegu Koziołka i maratonu mogą liczyć w przyszłym roku na zniżki.  


Dodajmy, że w Biegu Koziołka na 14,6 km … tzn na 15 km wygrali Maciej Falczyński z wynikiem 54.25 i olimpijka z Pekinu Dorota Gruca, która uzyskała rezultat 1:03:05.
 
 
  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
Maratończyk na FB
maratonczyk
 
Bieg Niepodległóści - Kostka
Bieg Konstytucji - Film
Bieg Powstania - FILM
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem pod ogromnym wrażeniem wczorajszych pokazów, Panowie wymiatacie...
więcej...
przez Kawa

Jestem pod ogromnym wrażeniem wczorajszych pokazów, Panowie wymiatacie...
więcej...
przez Kawa

Jestem pod ogromnym wrażeniem wczorajszych pokazów, Panowie wymiatacie...
więcej...
przez Kawa

Widziałam produkcję w Katowicach ostatnio, film urzeka wszystkim, muzy...
więcej...
przez Anna HS

Byłam na pokazach ostatnio w Łodzi, RunCamino i na drugim filmie Chasi...
więcej...
przez Ania Dyk

Byłam na pokazach ostatnio w Łodzi, RunCamino i na drugim filmie Chasi...
więcej...
przez Ania Dyk

Byłam na pokazach ostatnio w Łodzi, RunCamino i na drugim filmie Chasi...
więcej...
przez Ania Dyk

K2 - Dział Górski
1
© 2018 MARATOŃCZYK
Untitled Document