Maraton Warszawski 2018 - pion

Magda Łączak, Piotr Łobodziński, Andrzej Wereszczak. Działo się w weekend
15.05.2018.
Image

Lil: Miniony weekend obfitował w wydarzenia biegowe na świecie. W Seulu rozpoczął się złożony z 9 biegów Vertical World Circuit. Jego pierwsza odsłona w sezonie, wymagała pokonania 123 pięter i 2917 stopni. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Piotr Łobodziński, który zaledwie przed tygodniem obronił tytuł mistrza świata w towerrunningu. Klatkę schodową najwyższego budynku w Korei Południowej, polski specjalista biegów po schodach, pokonał w 15 minut i 53 sekundy, wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę z Australii Marka Bourne’a i Japończyka RyoijegoWatanabe. Wśród pań wygrała zwyciężczyni sprzed roku Suzy Walsham. Dominka Wiśniewska- Ulfik zajęła 4 miejsce.

Dobre informacje napłynęły także znad Balatonu. 221-kilomerową trasę poprowadzoną po pętli wokół jeziora Balaton, najszybciej pokonał Polak. Andrzej Wereszczak dokonał tego w czasie poniżej doby- 23:08:09. Zawodnik, który ukończył ten bieg także rok temu, wyprzedził na mecie Bognara Akosa i Pawła Kudłaka. Wśród pań, zmagania na pierwszym miejscu zakończyła Szilvia Bogardi.

W weekend najwięcej emocji dostarczyły mistrzostwa świata w trailu, które odbywały się na trasie PenyagolosaTrail w Hiszpanii. Polskimi faworytami biegu byli: Marcin Świerc i Magda Łączak. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem. Marcin ukończył zmagania na 17 miejscu z czasem 9:32:09.

„Parę rzeczy się nie udało”- mówił w swojej relacji Marcin Świerc, który na trasie walczył z otarciami. Dokuczała mu również kolka. Magda Łączak zajęła doskonałe 6 miejsce z czasem 10:30:15. Ze swojego startu nie była jednak do końca zadowolona.

„Niestety kilka spraw nie zagrało, ale nie uczy się ten, kto nie próbuje”- pisała Magda, którą szansy na podium pozbawił kryzys na trasie.

„Ruszyłam jak rakieta i między 51km a 62 wskoczyłam na 4 pozycję..., ale potem stanął przede mną betonowy mur niemocy”- dodała szósta zawodniczka mistrzostw świata.

Zawody po raz trzeci wygrał Luis Alberto Hernando. Mistrzynią świata została Ragna Debats z Holandii.