Wrocław Maraton 2018 - top
Start
 
Menu główne
Start
Trening
Wyniki
Galeria zdjęć
Zdrowie
Kalendarz
TV MARATOŃCZYK
Maratony Zagraniczne
Biegi Ekstremalne
Biegi na Orientację
Rajdy
Ciekawostki
Historia
Archiwum
Bieganie w reklamie
Narty Biegowe
K2
Triathlon
Ogłoszenia
Testy Sprzętu
Kontakt
konstytucja - Warszawa - 2018 - pion
Najbliższe Imprezy
Rawa w BIEGU
Kwiecień 28, 2018 (10:00)

Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki
Kwiecień 29, 2018 (13:00)

VII Bieg i Rajd Nordic Walking na Mou...
Kwiecień 29, 2018 (14:00)

V Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Za...
Maj 2, 2018 (13:00)

IV Bieg Łomianek
Maj 13, 2018 (10:00)

III KRS FORMOZA ULTRAMARATON KASZUBSKI
Maj 19, 2018 (12:00)

4. Maraton Uśmiechu - Usmiech podaj d...
Maj 20, 2018 (13:00)

V Bieg Sieprawska Piatka
Maj 26, 2018 (00:00)

III IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar E...
Maj 26, 2018 (22:00)

Pełny Kalendarz
Dodaj Imprezę
Kalendarz Imprez
Marzec 2018 Kwiecień 2018 Maj 2018
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
Tydzień 14 1
Tydzień 15 2 3 4 5 6 7 8
Tydzień 16 9 10 11 12 13 14 15
Tydzień 17 16 17 18 19 20 21 22
Tydzień 18 23 24 25 26 27 28 29
Tydzień 19 30
Dodaj nowe zdarzenie Dodaj nowe zdarzenie
Kleszczow Dziesiatka - 2018 - pion
Fabrykant 2018 - pion
Wrocław Półmaraton 2018 - pion
Gdańsk 2018 - middle

17. PZU Cracovia Maraton: trasy z atestami, biegać każdy może, forma w górę!
25.03.2018.
 
Image
fot. Mateusz Chwajoł/ZIS
 
Jerzy Sasorski/ZIS: Tylko miesiąc pozostał do 17. PZU Cracovia Maraton i innych atrakcyjnych imprez biegowych, które odbędą się w naszym mieście 21 i 22 kwietnia. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę, 21 marca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przekazane zostały najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do tego wielkiego wydarzenia sportowego.

- Wszystkie liczby wskazują na to, że będzie to kolejny, rekordowy rok. W tej chwili mamy już prawie 7500 zgłoszeń do maratonu. Pragnę przypomnieć, w ubiegłym roku bieg ukończyło 5615 osób. Pod względem liczby biegaczy byliśmy drugim maratonem w Polsce. Mam nadzieję, że w tym sezonie awansujemy na pierwsze miejsce – powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor 17. PZU Cracovia Maraton.

- Na pewno jesteśmy najbardziej międzynarodowym maratonem w Polsce, za miesiąc wystartuje u nas około 1000 biegaczy z kilkudziesięciu krajów. Wracamy na trasę sprzed paru lat, ocieramy się więc o Nową Hutę. Pobiegniemy obok TAURON Areny, najnowocześniejszego obiektu sportowego i przez Stare Miasto, które mocno przyciąga biegaczy do Krakowa. Jak mawia Czesław Lang, takiego teatru nie ma nikt, a skoro mamy dobry teatr, to muszą też być dobrzy aktorzy.

Myślę, że padną w końcu wyniki poniżej 2 godzin i 10 minut (obecny rekord to 2:11.26 – przyp. red.). Oczywiście przygotowujemy szereg imprez towarzyszących. W sobotę, przede wszystkim Błonia Krakowskie, dzieci i młodzież. Tradycyjnie też rolki i mini maraton. Sobota to również zupełna nowość. Rynek Główny, start i meta Biegu Nocnego na 10 km. Początek o godz. 21:30. Rywalizacja w pięknej scenerii. Wreszcie, w niedzielę to nad czym pracujemy od blisko roku, czyli 17. PZU Cracovia Maraton. Dwie minuty wcześniej wystartują „wózkarze”, liczny udział osób niepełnosprawnych też wyróżnia nasz maraton. Będą się znów ścigać na pełnym dystansie 42 km i 195 m.

Z kolei, Piotr Sokołowski – Kierownik Zespołu Organizacji Imprez Biegowych ZIS przedstawił szczegóły atestowania tras maratonu i Biegu Nocnego: - Aby wynik został oficjalnie uznany, trasa musi mieć atest. W nocy, z 13 na 14 marca jeździłem na rowerze z mierniczym. Podróżowaliśmy w asyście radiowozu policyjnego, za co serdecznie dziękujemy. W ciągu 8 godzin dokonany został atest tras maratonu i Biegu Nocnego.

Piotr Sokołowski przybliżył także przebieg obu tras. W uzupełnieniu, Dyrektor Krzysztof Kowal wyjaśnił, że wyznaczenie trasy maratonu wymagało pogodzenia interesów biegaczy, uczestników ruchu drogowego i mieszkańców, znalezienia rozwiązań umożliwiających wyjazd samochodem z każdego punktu miasta, zapewniających normalne funkcjonowanie. – Tu ukłony dla Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Policji – dodał Dyr. Kowal.

17. PZU Cracovia Maraton rozpocznie tegoroczną edycję Królewskiej Triady Biegowej.

- Co roku mamy dużą grupę biegaczy, którzy kończą trzy nasze imprezy: PZU Cracovia Maraton, PZU Bieg Trzech Kopców i PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Przez dwa lata byli honorowani statuetką, w tym roku postanowiliśmy zmienić formułę – poinformowała Magdalena Nowak-Obrzut, Zastępca Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych. - Zamiast statuetki będzie zupełnie inny projekt, ale mam nadzieję, że spodoba się biegaczom. Będą to trzy medale, które będzie można zdobyć podczas kolejnych imprez Triady, a potem je złożyć w jedno trofeum. Na poszczególnych medalach postanowiliśmy zaprezentować najważniejsze miejsca w Krakowie, na medalu maratonu będzie to Kościół Mariacki, na medalu półmaratonu – TAURON Arena oraz trzy kopce na medalu Biegu Trzech Kopców.

Dla każdego medalu przygotowana zostanie odpowiednia szarfa, dla kompletu trzech medali – ekspozytor.

Biegaczom zamierzającym wziąć udział  w 17. PZU Cracovia Maraton i innych imprezach bardzo przypadły do gustu treningi, zorganizowane przez ZIS i AZS AWF Kraków Masters.

Wrażeniami i uwagami z tych przygotowań podzielili się w czasie środowej konferencji  Dariusz Kaczmarski oraz trzykrotny olimpijczyk, wicemistrz Europy w chodzie sportowym, a obecnie trener lekkiej atletyki Grzegorz Sudoł.

- Oprócz odpowiedniego przygotowania maratończyków, celem naszych działań jest również zbudowanie świadomości społecznej, że w Krakowie coś się dzieje. Chcemy zachęcać mieszkańców, aby identyfikowali się z maratonem i przekonywali swoich bliskich, że jest to dobra impreza – mówił Dariusz Kaczmarski.

- Cieszę się, że możemy porozmawiać o tym, co nas czeka za miesiąc – podkreślił Grzegorz Sudoł. - My, jako trenerzy odpowiadamy za dobre przygotowanie do maratonu. Wspólnie z Darkiem Kaczmarskim i innymi, współpracującymi z nami osobami, staramy się dobrze ukierunkować uczestników naszych zajęć, zarówno mentalnie, jak i przede wszystkim fizycznie. Przekazujemy wiele wskazówek, nie tylko jak biegać i jaki trening na co dzień robić. Spotykamy się raz w tygodniu, w niedziele i to na pewno nie wystarcza, aby solidnie przygotować się do maratonu. Ale właśnie podczas niedzielnych spotkań przeprowadzamy główny, najcięższy trening, który zdecydowanie łatwiej wykonać w grupie. Zwraca uwagę duża frekwencja, na treningach często pojawia się więcej niż setka osób. Ta formuła się przyjęła. Teraz jesteśmy w okresie bezpośredniego przygotowania do startu. Przed nami m.in. śniadanie biegowe, a 14 kwietnia – test Coopera.

W przeddzień konferencji Grzegorz Sudoł, podczas transmisji „na żywo” na profilu Cracovia Maraton na Facebooku, udzielał rad biegaczom, odpowiadał na ich pytania. Planowane są jeszcze w najbliższym czasie dwie tego typu interakcje.

Zaraz po konferencji prasowej, w siedzibie ZIS-u odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Organizacyjnego 17. PZU Cracovia Maraton, skupiającego przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa, spółek i jednostek miejskich, Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, służb ratownictwa medycznego. Bez współpracy szeregu osób i instytucji nie byłoby bowiem możliwe sprawne zorganizowanie tak dużego wydarzenia.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
   Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
Maratończyk na FB
maratonczyk
Kraków Maraton 2018 - kostka
Bieg Niepodległóści - Kostka
Bieg Konstytucji - Film
Bieg Powstania - FILM
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
W Poznaniu jest zawsze najlepiej. Tutaj kibice są najcudowniejsi! A me...
więcej...
przez Marco

Szacun. Biegam od kilku lat, ale pierwszy raz doping spowodowal ciary ...
więcej...
przez Piotr

Atmosfera fantastyczna. Pierwszy raz biegłem w Poznaniu. Nigdy nie wid...
więcej...
przez Tomasz T.

Ach! Dziś było cudownie! Obłędna pogoda! Super pomarańczowo na koszulk...
więcej...
przez Mariolka

Te buty są niesamowicie wygodne. Kupiłem je właściwie w ciemno, zaraz ...
więcej...
przez D.

Więcej na http://asics.com klik
więcej...
przez Marek K

Wzajemnie przyjaciele i do rychłego zobaczenia. Jako zawodnik i koresp...
więcej...
przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW

konstytucja - Warszawa - 2018 - pion
Kraków Maraton 2018 - pion
Kleszczow Dziesiatka - 2018 - pion
K2 - Dział Górski
1
© 2018 MARATOŃCZYK
Untitled Document