Start arrow Maratony Zagraniczne arrow Arkadiusz Gardzielewski z rekordem życiowym w półmaratonie w Weronie!

Arkadiusz Gardzielewski z rekordem życiowym w półmaratonie w Weronie!
19.02.2018.

Image

W niedzielę 18.02.2018 w Weronie, odbył się słynny półmaraton Romea i Julii. Nasz zawodnik, Arkadiusz Gardzielewski ukończył bieg na 5 pozycji, jako najlepszy z Europejczyków. Swoim wynikiem - 1:03:17 – wybiegał swój nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Niestety Arek biegł w pojedynkę co utrudniło mu uzyskanie jeszcze lepszego czasu, na który jak mówi był gotowy. Przed nim biegło czterech Kenijczyków, za nim mocni Włosi, po środku on sam :) Mimo dobrej, bezwietrznej pogody i w miarę dobrych warunków do biegania nie udało się pobiec mocniej.

Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu Arkadiusz Gardzielewski wygrał na warszawskiej Chomiczówce Bieg o Puchar Bielan na dystansie 5 km z bardzo dobrym rezultatem 14:39.  Najbliższy cel naszego zawodnika to uzyskanie minimum w maratonie na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie.

W Weronie cztery pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Kenii. Wśród nich najlepszy był Peter Kwemoi Ndorobo z czasem 1:01:01. Wśród kobiet najlepsza była Vivian Jerono - 1:11:59.