Głośno zrobiło się w mediach o dwunastoletniej Blance Ramirez, Amerykance z meksykańskimi korzeniami, która w niecały rok przebiegła 7 maratonów na 7 kontynentach. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła dwa lata wcześniej – w wieku zaledwie 10 lat.

Do tego wyczynu przygotowywała się przez dwa lata startując najpierw na krótszych dystansach. Kiedy z powodzeniem ukończyła półmaraton, pojechała aby przebiec swój pierwszy maraton do Los Angeles. W ten sposób rozpoczęła się jej międzykontynentalna przygoda.

Dziewczynka z determinacją dążyło do założonego przez siebie celu. Jej udział w przedsięwzięciu miał dodatkowo wesprzeć fundację Operation Smile, zbierającą fundusze na operacje dzieci urodzonych z wadą rozszczepienia warg i podniebienia. Rodzice od początku wspierali pasję córki i są dumni z jej ambicji.

Po maratonie w Los Angeles Blanka biegała w Rwandzie, Chinach, Paragwaju, Nowej Zelandii, Francji. Zakończyła maratonem na Antarktydzie 19 lutego, który był dla niej najtrudniejszy. W śniegu i zimnie Blanca Ramirez biegła blisko osiem godzin. Bieg na Antarktydzie był wyczerpujący także dlatego, że zaledwie dziewięć dni wcześniej startowała w Paryżu.

Poprzednią rekordzistką wśród tak młodych zawodniczek była Winter Vinecki, która przebiegła siedem maratonów na 7 kontynentach,  w wieku 14 lat w 2013 roku.

To jednak nie koniec marzeń Blanki. Jej kolejnym celem jest przebiegnięcie maratonów we wszystkich 50 stanach USA!
 
 
{moscomment}