Galeria Rajd Barbórki - fot. Harcerz
Galeria - Targi Motoryzacyjne - fot. R. Grabowski 

Jak się okazuję wśród maratonczyków jest mnóstwo fanów sportów samochodowych. Specjalnie dla nich relacja nie związana z bieganiem, ale za to pełna adrenaliny. Andrzej "Harcerz" Liśniewski opisał Rajd Barbórki a Radek Grabowski specjalnie pojechał na Targi Motoryzacyjne do Frankfutu by sfotografować spektakularne premiery motoryzacyjne. Ciekawe czy takie reportaże rozpalają również Panie? 

Andrzej "Harcerz" Liśniewski:...19.00... cała ulica Karowa oświetlona halogenami...na drzewach zamiast liści kibice...barierki...ochrona...ulica Browarna zamieniona w strefę serwisową....namioty....samochody rajdowe... ryk silników...pisk opon...

... i ja z synem na barana aby mógł wszystko zobaczyć! Z bliska możemy zobaczyć samochody rajdowe i serwisowe, podgrzewane pokrowce na koła (!), szybką i sprawną prace mechaników w serwisie, popatrzeć na tych których na co dzień widujemy w wiadomościach sportowych.

Zastanawiacie się co to za impreza?

To ostatni odcinek specjalny 45. Rajdu Barbórki w Warszawie, który oficjalnie kończy sezon 2007 w sportach motorowych .

Cały rajd składający się z 6 odcinków specjalnych zlokalizowanym na terenie EC Żerań, Bemowa oraz Cytadeli rozpoczął się w sobotni poranek na Żeraniu. Zakończył się natomiast na słynnej „Pani Karowej", która jak wieść niesie nie zawsze jest łaskawa dla tych, którzy po Niej jeżdżą. 

Czołówka naszych kierowców rajdowych na ostatnim OS-ie pokazała tzw. majstersztyk szybkiej i bezpiecznej jazdy. Walka tak samo jak rok temu w czołówce toczy się między Hołowczycem, Kucharem, Fryczem i Stecem. 

Ostatecznie ostatni odcinek specjalny 45. Rajdu Barbórka - Kryterium Karowa wygrywa Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza WRC). W klasyfikacji generalnej rajdu triumfował Tomasz Kuchar (Subaru Impreza), który na Karowej miał drugi czas przejazdu. Drugie miejsce w rajdzie zajął Sebastian Frycz (Subaru Impreza), na trzeciej pozycji uplasował się Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IX). Rajdowy mistrz Polski w sezonie 2007 Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) zajął w rajdzie 8. miejsce.{moscomment}