Dział ciekawostki

Irina Hulanicka: Na początku listopada dyrektor CIA  David Petraeus podał się do dymisji w związku z seks aferą. A bieg?  Co oni mają wspólnego? Wszystko jest banalnie proste. Davida Petraeusa można zrozumieć . Jego natchnieniem stała się 40-letnia biegająca kobieta Paula Brodwell.  Bardzo dobra biegaczka. Rok temu, mając 39 lat, przebiegła półmaraton  w czasie 1:36.11. Efektywna, aktywna, bardzo dobra dziennikarka. Ma dwójkę dzieci. Plus treningi, romans z generałem. Ale tempo :)
Sam generał Petraeus  - maratończyk. Ma 60 lat. Bardzo dobrze biega.  Jest w stanie pokonać 1 milę w ciągu 6 minut (1 km = 3:45 min). Opowiadają, że general zaprasza nowych oficerów na 10-cio km przebieżkę. Przebiegają 10 km poniżej 40 min i general patrzy na oficera jak on się czuje. 


Rekord Petraeusa w maratonie to 2:50 (1982). Z Paulą poznali się na początku 2011 r. Ona przyjechała do niego do Afganistanu z celem napisanie o nim książki, która ukazała się w 2012 roku. David zaproponował jej przebieżkę. Paula z trudem utrzymywała tempo generała. I tak zarodził się ten związek... W tym roku Paula miała 40-e urodziny. Jest w dobrej kondycji fizycznej. Ale brak informacji czy ukończyła maraton. W ostatnim wywiadzie powiedziała, że biega 8 mil dziennie (ok. 13 km) w tempie 7 minut na mile (ok. 4:32 min na km ).

 

Źródło - www.washingtonian.com

{moscomment}