Łucja Dzierżak: Sportowycy Reeboka prezentują trening CrossFit w Barcelonie

Warszawa, 11.05.12 – Kochający szybkość sportowcy Reeboka: Lewis Hamilton i Jorge Lorenzo, po raz pierwszy rywalizowali ze sobą, zamieniając swoje pojazdy na mobilną siłownię CrossFit i buty RealFlex. Obaj sportowcy zaprezentowali intensywny trening CrossFit przed bramą Arc de Triomf w Barcelonie. Podczas treningu oceniono, który ze sportowców jest w stanie wykonać najwięcej wskoków na skrzynię, wymachów odważnikami kettlebell oraz burpees w czasie 9 minut. Jorge Lorenzo minimalnie pokonał Lewisa Hamiltona, osiągając lepszy wynik tylko w jednym powtórzeniu.

“Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę, jakiego poziomu sprawności fizycznej wymaga prowadzenie samochodu wyścigowego. Podstawowe elementy, które składają się na dobrą kondycję, jak koordynacja ruchów, odporność, wytrzymałość sercowo naczyniowa i elastyczność są kluczem do sukcesu” – mówi Lewis Hamilton. „W CrossFicie cenię wysoką intensywność i różnorodność ćwiczeń, które przygotowują mnie na różne wyzwania, a to jest to, czego potrzebuję w mojej dyscyplinie.”

“Trenuję CrossFit już od kilku miesięcy i odkryłem, że trening w grupie czy rywalizacja z tak doskonałym przeciwnikiem jak Lewis, naprawdę pomaga mi zwiększyć intensywność treningu”, mówi Jorge Lorenzo. „Dzisiejszy trening był doskonałym przykładem wspólnoty jaką CrossFit wnosi do sportu – poprzez motywowanie innych, sami jesteśmy w stanie osiągać jeszcze lepsze wyniki, a  trening wydaje się być przyjemniejszy.”

Na potrzeby dzisiejszego treningu, Reebok przygotował mobilną siłownię CrossFit naprzeciwko Arc de Triomf w Barcelonie i zaprosił najlepszych sportowców i trenerów CrossFit, aby wzięli udział w treningu i ocenili zawody. Widzowie i zaproszone media mieli szansę oglądać Lewisa, Jorga i zawodników CrossFit. Po tym, jak eksperci i sportowcy zakończyli zmagania, CrossFitterzy i przechodnie mieli szansę spróbować rewolucujnego, wytrzymałościowo-siłowego treningu jakim jest CrossFit.

Wszyscy, którzy chcieliby doświadczyć CrossFitu lub wykonać trening, jaki ukończyli Lewis i Jorge powinni odwiedzić facebook.com/ReebokTej wiosny, będzie również wiele okazji do spróbowania treningu CrossFit, dla wszystkich tych którzy chcą doświadczyć rewolucji w treningu. Zawody 2012 Reebok CrossFit Europe Regionals odbędą się w Kopenhadze w dniach 27-29 maja; bilety na http://games.crossfit.com. Dodatkowo, zawody 2012 Reebok CrossFit Fitness Championships odbędą się w Krakowie dn. 15 września; więcej informacji na http://www.reebok.com/rcffc

Maite Fandos, Zastępca Burmistrza, odpowiedzialny za Jakość Życia, Równość i Sport w Barcelonie przywitał sportowców przed treningiem w Catalan słowami, „Barcelona znana jest jako miasto przyjazne sportowcom, zarówno przez wzgląd na szeroką infrastrukturę sportową jak i zaangażowanie w poprawę jakości życia swoich mieszkańców poprzez sport. Nasze oddanie sprawom sportu zostało po raz kolejny potwierdzone poprzez dzisiejszy event z udziałem dwóch międzynarodowych gwiazd sportu.”
 
O Reebok

Reebok International Ltd., z siedzibą w Canton, w stanie Massachusetts, to czołowy światowy projektant, producent, i dystrybutor obuwia, strojów i sprzętu sportowego fitness i codziennego. Jako przedsiębiorstwo zależne od Grupy Addidas, firma działa w ramach różnych oddziałów pod markami Reebok, Reebok-CCM Hockey oraz Sports Licensed Division. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.reebok.com lub: http://reesha.re/plus; http://facebook.com/reebok; http://twitter.com/reebok; http://youtube.com/reebok. Reebok jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Reebok International Limited.

O CrossFit

CrossFit, Inc. jest  promotorem programu ćwiczeń i głównym podmiotem wystawiającym certyfikaty dla profesjonalnych trenerów na całym świecie. Stworzony przez Grega i Laurena Glassman wszechstronny program wytrzymałościowo-siłowy CrossFit przeznaczony jest dla utalentowanych i profesjonalnych sportowców oraz tysięcy ludzi poszukujących najlepszych rozwiązań w fitnessie.

Certyfikowane kursy i programy CrossFit przeznaczone są nawet dla dzieci. Na rynku ukazuję się CrossFit Journal. Rokrocznie odbywają się zawody CrossFit Games, których celem jest wyłonienie osoby o najlepszej kondycji fizycznej. Obecnie istnieje ponad 3,300 siłowni zrzeszonych w ramach CrossFit. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź strony: www.crossfit.com; http://www.facebook.com/crossfithq; http://www.youtube.com/user/CrossFitHQ.

CrossFit,  3,2,1 ..Go! oraz Fittest on Earth to zarejestrowane przez CrossFit, Inc znaki towarowe, stosowane w Stanach Zjednoczonych i/lub pozostałych krajach.
 
 
 
 
 
{moscomment}