Sprzed kopalni "Wujek" w Katowicach wyruszyła grupa 15-tu biegaczy aby uczcić w ten sposób przypadającą jutro rocznicę sześćdziesiątych urodzin ks. Jerzego Popiełuszki. Udział w biegu biorą Górnicy z "Wujka", członkowie Akcji Katolickiej, a także niepełnosprawni z Domu Pomocy Społecznej z Kuźni Nieborowskiej. To już druga edycja tej sztafety, której inspiratorem jest Marian Gruszka - emerytowany górnik z Knurowa i maratończyk.

W piątek sztafeta z Katowic połączy się w Warszawie z grupą biegaczy z Olsztyna. Spotkanie nastąpi ok. godz. 17.00 w rejonie pl. Wilsona. Następnie biegacze wspólnie pokonają ostatnie metry pielgrzymki i złożą wieniec na grobie kapelana "Solidarności" oraz wezmą udział we mszy świętej.

Ks. Jerzy Popiełuszko (1947-1984) W czasie stanu wojennego odprawiał comiesięczne msze św. za ojczyznę w warszawskim kościele św. Stanisława Kostki. Zamordowany został 19 października 1984 roku. Zabójcami okazali się trzej funkcjonariusze IV departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła Katolickiego.
{moscomment}