Radek Majdan - "Najszybszy na Ziemi":)

Wojtek Szota: Nie Usain Bolt, nie napastnik Legii Warszawa Michał Kucharczyk, ani jego koledzy Dickson Choto, czy bohater z Moskwy Janusz Gol (strzelec decydującej bramki w czwartkowym meczu ze Spartakiem) ale… Radek Majdan był „najszybszym człowiekiem na Ziemi”, a przynajmniej na „Plaży Wilanów” w Warszawie. Jako jedyny przełamał granicę prędkości - 20 km na godzinę podczas biegu… na 10 m. Może piłkarscy trenerzy powinni dać jeszcze szansę Radkowi Majdanowi, aby zagrał już nie jako bramkarz ale np. skrzydłowy. Z takim przyśpieszeniem „urwałby” każdego obrońcę:) Mimo wpadki Bolta impreza w Wilanowie była bardzo udana. Oprócz testu prędkości na 10 m, można było sprawdzić się w zawodach na dystansie mili, wystartować z baby joggerem, czy wziąć udział w którymś z biegów na wesoło: w przypadku Pań był to „Bieg w Bikini”, panowie rywalizowali „w Biegu w Krawacie (na gołej klacie)”, a wszyscy mogli wystartować w „Biegu Tyłem”. Odbyło się też wiele serii biegów dla dzieci.

Nagrodami były produkty Pumy, począwszy od butów po perfumy,oraz konsole PlayStation Move. Czas umilały koncerty m. in. Kamila Bednarka. Chętni testowali sprzęt Pumy, zwłaszcza buty Fass 300, najczęściej podczas wspomnianego już 10-metrowego sprintu.

O godz. 13.45 Plaża Wilanowska zamarła. Wszyscy w napięciu zebrali się przed ekranem telewizyjnym, aby zobaczy rekord świata na „setkę”. Wygrał Jamajczyk, więc widzowie (także prawdziwi goście z Jamajki), byli tylko częściowo rozczarowani. Fani biegów długich mogli delektować się jeszcze transmisją z pasjonującego biegu na 10 km mężczyzn.

Nie zabrakło wielu znanych osobistości, oprócz piłkarzy – Radka Majda, Michała Żewłakowa, Dicksona Choto, Artura Jędrzejczyka, Jakub Wawrzyniaka, Macieja Rybusa, Janusza Gola, Michała Kucharczyka, Marcina Komorowskiego wypatrzyliśmy też Artura Partykę, polityka Pawła Poncyliusza i dziennikarkę Beatę Sadowską.
Podczas Biegu w Bikini odbyły się wybory Miss. Zwyciężyła Kasia Dziwosz.
Zapraszamy do oglądania naszej obszernej galerii zdjęciowej.

FOTORELACJA
(fot. Wojciech Szota, Dorota "Doris" Świderska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}