Na wakacyjny relaks proponujemy Wam do obejrzenia 4 ciekawe materiały filmowe dotyczące biegania w rożnych stronach świata. Nadesłane przez Monikę Strojny.

1. Trzecia część przygody Kiliana Jornet, sfilmowane przygotowania i walka z pobijaniem rekordu w biegu na szczyt Olimpu w Grecji. W filmie można też zobaczyć techniki biegania/chodzenia po bardzo stromych ścieżkach - bezcenne zważywszy na osobę « trenera » : Kilian juz dwukrotnie zwyciężył w słynnym biegu wokół Mont Blanc...


2. Spokojny, nakręcony w amerykańskim stylu (ale w dobrym tego słowa znaczeniu) materiał o starcie i zwycięstwie Julien Chorier'a w kultowym w USA biegu Hard Rock 100Miles. Film przypomina, że Ameryka to nie tylko kraj hamburgerów, lecz także miejsce niesamowitej, nieskażonej ludzką ręką przyrody. A w takich terenach trail running to najlepsze, co może człowieka spotkać...
 


3. Ten materiał też przyszedł z USA, nakręcony na zawodach Western State, które wygrał Kilian Jornet. Ale jest w nim o wiele więcej, niż tylko Kilian - jest Gordy Ainsleigh, brodaty pionier ultra maratonów, jest ruch kamery za zawodnikami, jest wreszcie krótko pokazany backstage kręcenia takich materiałów. A przede wszystkim - dużo ujęć gór, w których narodziły się biegi trailowe.
 

A tu przedstawiamy jeden dzień przed zawodami Kilian's Classik we Francji, który ekipa spędziła z Paula Radcliffe. Paula biegała z Kilianem i innymi zawodnikami Salomona po czym przyznała, że od biegania po asflacie zdecydowanie bardziej lubi ścieżki leśne i górskie. Cóż, na asflacie osiągnęła wszystko, może czas na zmianę dyscypliny ;)


{moscomment}