shegumo jYared Shegumo podczas konferencji prasowej

W zeszłym tygodniu na Onet.pl pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Yaredem Shegumo. Wicemistrz Europy w maratonie (Zurych, 2014), opowiedział wiele interesujących faktów, ze swojego życia prywatnego.

Czasami w Etiopii czuję się nawet obco, bo wiele rzeczy w ostatnich latach się tam pozmieniało, a ja nie byłem tego świadkiem. Całego dorosłego życia nauczyłem się tutaj, w Polsce (…) Często mówię o Bogu, bo bardzo w niego wierzę. Wiem, że czuwa nade mną, kieruje moim życiem. Jestem ortodoksyjnym chrystianem, to najstarsza i dominująca religia w Etiopii (…) Wszystkich Polaków, których spotkałem na swojej drodze, mogę tylko chwalić. Tyle osób mi przecież pomogło... Ze wszystkimi mam dobre stosunki. Nigdy nie miałem żadnych problemów przez moje pochodzenie czy kolor skóry - mówi Yared Shegumo

Materiał pod tytułem "Prawdziwa historia Yareda Shegumo" przygotował red. Dariusz Dobek i naszym zdaniem jest to jeden z ciekawszych artykułów o Yaredzie Shegumo, jaki mieliśmy okazję czytać. Zawiera wiele faktów z życia zawodnika, o których dowiedzieliśmy się po raz pierwszy. Zapraszamy do lektury tutaj.