Strona wydarzenia
FB - Peter Thompson

Dział - ciekawostki

 

Lil: Peter Thompson to brytyjski biegacz, który w zeszłym roku zrealizował przedsięwzięcie polegające na pokonaniu 44 maratonów w 44 krajach w 44 dni. Przebiegł wtedy łącznie 1850km, po drodze odwiedził też Polskę, a wszystko to zrobił, by zebrać pieniądze na terapię zajęciową dla osób chorych psychicznie. Temat zdrowia psychicznego stał mu się bliski, gdy sam borykał się z depresją. Trudności w codziennym funkcjonowaniu osób cierpiących na  choroby mentalne, obserwował także w swoim otoczeniu.

W tym roku ma nowy plan biegowy, ale ten sam cel charytatywny. 19 maja Peter Thompson rozpocznie swój bieg trasą Tour de France. Startuje  w Noirmoutier-en-l’Île. Do pokonania ma 3330km i 27 000m przewyższeń, czyli mniej tyle, ile trzykrotne wejście na Mont Everest. Na realizację planu dał sobie 70 dni. Metę przekroczy w Paryżu, a całość trasy, wzorem kolarzy, podzielił na etapy.

Ma to ułatwić nie tyle sam bieg, co współpracę z partnerami. Thomson poszukuje sponsorów każdego etapu i powoli zapełnia listę partnerów swojego projektu. Pierwsze sukcesy odnotowuje również na koncie zbiórki funduszydla organizacji pomagających w integracji osób chorych psychicznie ze społeczeństwem. Na ponad tydzień przed startem, znalazło się tam już 16% zaplanowanej kwoty 20 000 funtów. 
 
Kolarze na trasę Tour de France wyruszą 7 tygodni później. Z Noirmoutier-en-l’Île wystartują 7 lipca. Do Paryża przyjadą 29.07. Peter Thomson, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, metę osiągnie przed nimi.

W 2013 r. Amerykanka Zoe Romano była pierwszą osobą, która przebiegła trasę najbardziej znanego wyścigu kolarskiego. Zabrało jej to 9 tygodni.

{moscomment}