Strona imprezy

bieg Nanga Parbat pkol 355 51944 1200 800 100
Janusz Kalinowski: Szanowne koleżanki, szanowni koledzy! W środę 14 października start do biegu/marszu nordic walking na Makalu (Warszawa) będzie dla wszystkich osób o godzinie 20. Biuro zawodów w Centrum Olimpijskim czynne będzie od godziny 18:30 do 19.45. W związku z tym, że cała Polska objęta jest strefą żółtą obowiązuje nakaz zasłania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz pomieszczeniach zamkniętych z wyjątkiem biegu/marszu. Ponadto należy zachować odstęp 1,5 m od innych osób na starcie/mecie, a także przy posiłku.

Z uwagi na trwające prace drogowe w końcowej części trasy zmianie ulega miejsce startu i liczba pętli do pokonania. Aby zachować dystans 5 km start nastąpi z punktu mety. Do miejsca prac drogowych jest 500 m, a więc jedna agrafka to 1 km. Trzeba zatem pokonać pięć agrafek, przy czym nawroty należy wykonywać po lewej stronie. Prawa musi być wolna dla osób kończących bieg/marsz. Dziękujemy kolegom - Jackowi Bzurze i Wojciechowi Skoremu za dokonanie pomiaru trasy.

10 listopada o godzinie 20 mamy w planie Bieg Ojców Niepodległości. Liczba pakietów z medalami ograniczona jest do 100. Rejestracja tutaj. Natomiast 12 grudnia o godzinie 12 - Bieg Hakuna Matata (rejestracja niebawem na datasport) oraz podsumowanie cyklu. Wyniki z obu biegów mogą być zaliczone do Korony Himalajów w formie odrobienia bądź nadrobienia (joker).

We wtorek 13 października o godzinie 19 zapraszamy do kawiarni podróżniczej Południk Zero przy ul. Wilczej 25 na spotkanie z prezesem klubu Polskie Himalaje Iwoną Kotułą, która "pokaże" Kenię i jej mieszkańców od mało znanej strony. Na wyjazd do tego kraju od 16 do 31 stycznia pozostało jedno wolne miejsce dla kobiety.

Przypominamy, że na stronie http://biegstulecia.pl/ znajduje się informacja na temat integracyjnego obozu treningowego w Zakopanem i Tatrach od 17 do 24 kwietnia z możliwością startu w Krakowie w nocnym biegu na 10 km w sobotę 24 kwietnia lub następnego dnia w Cracovia Maraton. Zajęcia prowadzić będą m.in. Wanda Panfil - jedna z najlepszych zawodniczek w historii maratonu: mistrzyni świata Tokio 1991, zwyciężczyni najbardziej prestiżowych biegów w Bostonie, Londynie, Nowym Jorku i Nagoi, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich w Seulu i Barcelonie oraz Robert Celiński - wielokrotny medalista mistrzostw Polski i świata masters na różnych dystansach, czterokrotny triumfator Tenzing Hillary Everest Marathon. Dla ośmiu osób biorących udział w cyklu Korona Himalajów specjalna cena 1695 zł ważna tylko do 17 października.