16nowytermin


Strona imprezy

Szanowne Biegaczki i Szanowni Biegacze!

W dniu dzisiejszym Urząd Miasta Poznania ogłosił decyzję o konieczności odwołania biegu 16. Recordowa Dziesiątka, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta Poznania, uczestników i ich rodzin w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem. Uwzględnia ona rekomendacje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu. Jest to decyzja nadrzędna, niezależna od Organizatora, którą w pełni respektujemy.

Podczas gdy otrzymywaliśmy od zgłoszonych zawodników i zawodniczek bardzo dużo próśb aby bieg się odbył, jeszcze dzisiaj o godzinie 9:00 była szansa aby 16. Recordowa Dziesiątka wystartowała w terminie 15 marca 2020 r.

Posiadaliśmy w mocy prawnej wszystkie zgody i pozwolenia jednocześnie nie podlegając pod ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych (nasza impreza sportowa wykorzystująca pas ruchu w sposób szczególny podlega pod inne przepisy). Ponieważ w dobie zaostrzonych zaleceń nie można uruchomić biura zawodów by wydać przygotowane już pakiety czy też przekazać pamiątkowe medale, z uwagi na poniesione już wysokie koszty organizacyjne pracujemy nad najlepszym możliwym rozwiązaniem. Przede wszystkim zgodnie z zaleceniami urzędowymi musimy wszyscy poczekać do czasu ogłoszenia zgody na spotkania większej liczby osób w jednym miejscu. Ponieważ na piątek 24 lipca 2020 zaplanowana jest Nocna Recordowa Piątka na torze regatowym Malta, jedyny termin, w którym przełożona 16. Recordowa Dziesiątka może się odbyć jest w okresie 24/25 lub 26 lipca 2020 r. Następuje zatem przeniesienie edycji marcowej a nad formułą będziemy intensywnie pracować, prowadząc z Wami konsultacje. Pozostaje również kwestia zakupionych pakietów premium. Prosimy was cierpliwość do końca miesiąca w celu uporządkowania wszystkich spraw związanych z tegoroczną edycją gdyż na tą chwilę wyruszyły już transporty przygotowanych materiałów na bieg. Zakupione pakiety zachowują ważność na nowy termin. Dziękujemy za liczne głosy wsparcia, wyrozumiałość z zaistniałej sytuacji dla wszystkich organizatorów w całej Polsce i liczymy, że spotkamy się wyjątkowo w formule letniej.

Ze sportowym pozdrowieniem pełnym szacunku,

Artur Kujawiński
Dyrektor Biegu Recordowa Dziesiątka