ZAPISY
Regulamin
MAPA

ain karim 1

Organizator: Trwają zapisy do nowego biegu ultra w Warszawie. Wydarzenie zostało zaplanowane na dzień od 1-go do 2-go maja 2020 roku. Bieg "AIN KARIM 153" to trasa o długości 153 km - jedna pętla 6 km + 7 pętli po 21,1 km. Można wystartować indywidualnie, bądź w sztafecie. Limit na pełnym dystansie wynosi 26 godzin.

Dodajemy nowy dystans - dla tych, którzy chcą pobiec 21,1 km - jedna pętla pełnego dystansu.

1 maja odbędzie się także bieg na dystansie 6 km - "Kamedulska szóstka", dla tych zawodników, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, ale 153 km i 21,1 km to dla nich jeszcze trochę za dużo :)

Organizatorem imprezy jest znany wielu z nas, biegacz ultra - Ksiądz Krystian Strycharski, który w ubiegłym roku samotnie pokonał dystans 1600 km z Częstochowy do Rzymu. Więcej o wydarzeniu tutaj. Celem biegu jest popularyzacja biegania oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, ale także ewangelizacja oraz zawierzenie Warszawy i Polski, Matce Bożej Niepokalanej.

Trasa biegu zaplanowana jest wzdłuż prawego i lewego brzegu Wisły. Start nastąpi spod Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul.Dewajtis3, nawrotka każdej pętli na Moście Śląsko Dąbrowskim, meta w miejscu startu.

Na trasie będzie pomiar czasu, a jednak nie rywalizacja, ale udział w biegu będzie miał znaczenie. Każdy zawodnik otrzyma numer startowy i medal za ukończenie imprezy.

Po biegu zapraszamy wszystkich na lekką regenerację do naszego punktu żywieniowego. Dla uczestników biegnących całość trasy Solo AinKarim 153, na każdej pętli, w punkcie żywieniowej będą posiłki regeneracyjne i nawodnienie.

W biegu może wystartować każdy bez względu na to czy jest osobą wierzącą, czy nie.

 Dystanse do wyboru:

- DYSTANS I - Kamedulska szóstka - 6km
- DYSTANS II - Pełny dystans: Solo Ain Karim - 153 km - 1x6 km + 7x21,1 km
- DYSTANS III - Sztafeta Ain Karim - 1x6km + 7x21,1km

WAŻNE: Przy zapisach na sztafetę Ain Karim należy podać pełną nazwę grupy sztafetowej.
Tylko takie zespoły będą brały udział w klasyfikacji generalnej sztafet.

- DYSTANS IV - Solo 21,1 km

Opis trasy:

6 km - Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ul.Dewajtis3 ‐ Las Bielański (ścieżki leśne), Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ul.Dewajtis3

Pętla 21 kmx 7 - Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Dewajtis 3, następnie zbieg do ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Wisły. Dobieg do Bulwarów nad Wisłą. Dalej ścieżką prosto do mostu Śląsko – Dąbrowskiego. Przeprawa mostem na Praską stronę i kontynuujemy ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż Wisły, (kładką żerańską), aż do Mostu Północnego Marii Skłodowskiej-Curie. Przeprawa mostem na drugą stronę Wisły i dalej ścieżką leśną Lasu Bielańskiego do Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Dewajtis 3.

mapa ain karim2

Prosimy o bardzo dokładne zapoznanie się z regulaminem wydarzenia.

Obowiązkowe wyposażenie dla zawodników, którzy podejmą wyzwanie startu na dystansie 153 km

SOLO AIN KARIM 153 

• czołówka + dodatkowe baterie
• folia NRC
• naładowany telefon
• 20zł przy sobie
• Trasa (w załączniku )
• Plecak lub pas biegowy (nerka)
• Kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwiatrowa (na noc)
• Buff lub czapka
• Bukłak lub bidon

HARMONOGRAM WYDARZENIA

1 maja

15:00-16:30 odbiór pakietów Biuro zawodów (ul. Dewajtis 3 przy Kościele)
16:00 Msza św. w intencji Polski i biegaczy
17:00 Rozgrzewka
17:15 START dla wszystkich
18:15 wręczenie medali dla dystansu „kamedulskiej szóstki”
18:30 Runs out (sztafeta i solo)

2 maja

19:15 zakończenie biegu
19:30 wręczenie nagród i błogosławieństwo

ain karim plakat