Strona zawodów

Sławomir Cygler:ZAWODY JAKICH JESZCZE NIE BYŁO! Przypominamy! Sobota, 7 maja 2011 roku. Gdynia, Kraków, Łódź, Warszawa, Wrocław oraz wiele innych miast i miejscowości w naszym kraju. Setki ludzi - dorosłych, dzieci i całych rodzin w miejskich parkach. Łączy ich jeden cel - chęć przeżycia czegoś niezwykłego i niezapomnianego. Wyjątkowa atmosfera, poczucie wspólnoty, mili i pomocni organizatorzy, a nade wszystko ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Sprawność fizyczna - mniej wymagana, bo liczy się Twoja radość i uśmiech na twarzy! I aby go nie zabrakło, proponujemy ciekawą formę rozrywki. Dostajesz dokładną, kolorową mapkę terenu z zaznaczonymi na niej miejscami, gdzie powinieneś dotrzeć. Twoja obecność będzie już Twoim sukcesem. A dlaczego to wszystko? Bo 7 maja CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ!

PIĘĆ MIAST - JEDEN CEL:

Popularyzacja biegu na orientację. Jest to dyscyplina, którą na świecie uprawiają setki tysięcy ludzi. Międzynarodowa Federacja Orienteeringu zrzesza 72 kraje, w tym od ponad 20 lat - Polskę. Kolebką BnO jest Skandynawia, gdzie uczy się go w szkołach, ale już nawet w Czechach mistrzostwa kraju w sprincie transmitowane są na żywo w telewizji. Rywalizacja polega na przebiegnięciu trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi w terenie (lesie, parku, mieście) w jak najkrótszym czasie. Ze względu na obcowanie z naturą, wyjątkowo wyraźne kształtowanie charakteru, ale i wykorzystanie technologii (GPS, Sport-Ident) Bieg na Orientację jest uznawany coraz częściej za sport przyszłości.

CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ
Akcja ma charakter ogólnopolski: w czterech imprezach głównych jednego dnia
w całym kraju może biegać z mapą nawet tysiąc osób! Gdzie będziemy?
- Warszawa: Pole Mokotowskie (tuż przy metrze Politechnika)
- Wrocław: Rynek Starego Miasta
- Kraków: Park Jordana (przy Błoniach)
- Łódź: Park Julianowski (centrum)
- Gdynia: Plaża Miejska

Patronat nad imprezą w Łodzi objęła Prezydent Miasta, Pani Hanna Zdanowska. Organizatorem Akcji jest Polski Związek Orientacji Sportowej. Oprócz imprez głównych w kilku mniejszych miejscowościach odbędą się również imprezy towarzyszące, w których ścigać się będzie kilkaset osób. Będą to zawody w biegu na orientację niekoniecznie odbywające się w centrach miast, niewykorzystujące elektronicznego systemu Sport-Ident (chipów do potwierdzania obecności na punktach kontrolnych).

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ?
To nie będą zwykłe zawody biegowe. Nie płacisz wpisowego, dostajesz kolorową, bardzo szczegółową mapę, chip elektroniczny rejestrujący międzyczasy z każdego punktu kontrolnego, potem bierzesz udział w losowaniu cennych nagród. Czeka Cię jeszcze wiele niespodzianek! Boisz się, że się
zgubisz? Udowodnimy Ci, że jest to dużo prostsze niż Ci się wydaje, a do tego sprawia niesamowitą przyjemność. Na mapie zaznaczony będziesz miał start i kolejne punkty kontrolne. Sam zdecydujesz, którędy do nich dotrzeć - jaki wariant wybrać. Potem okaże się, że zaplanowanie a realizacja planu to
jeszcze nie to samo... W końcu jednak poczujesz się pewniej, zobaczysz, że każde zawody i trening z mapą to niepowtarzalne wyzwanie i świetna zabawa!
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Trasy dostosowane będą do Twojego poziomu, przyjdź z całą rodziną, ruszamy o 11:00!

biegajzmapa.pl
zielonysport.pl
{moscomment}