Strona zawodów
Facebook

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Z medalami na szyi dumni wrócili z Jordanii 1 etapu Sahara Race 2014. Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk, Marek Wikiera i Marcin Żuk – wystartowali w ekstremalnych zawodach biegowych 4Deserts, czyli w cyklu biegów ultramaratońskich (każdy po ok. 250 km) na 4 pustyniach świata. Do tej pory całego cyklu nie ukończył żaden Polak. Początek jednak jest obiecujący. Wszyscy ukończyli bieg  w pierwszej setce. Tych, którzy ukończyli rywalizację na mecie zameldowało się 172 zawodników. Polacy zajęli bardzo dobre miejsca – miejsce 12 (!)Andrzej Gondek z czasem łącznym 31:35:17, miejsce 21 Marek Wikiera z czasem 33:05:38, miejsce 68 - Marcin Żuk z czasem 41:15:54 i miejsce 90 - Daniel Lewczuk z czasem 44:54:54. Start pierwszego etapu miał miejsce 16 lutego o 8:00 rano. Zawodnicy zmagali się nie tylko z trudnościami terenu, ale i z pogodą. Zmęczenie było ogromne, ale satysfakcja – niesamowita. Bieg składał się z 6 etapów i zakończył się w starożytnym mieście Petra.

Ostatni wpis na Facebooku – 6 godzin temu:
„Jesteśmy już w komplecie w kraju. Wróciliśmy do swoich obowiązków, bo przecież bieganie nie jest naszą pracą. Na tym też polega jedna z trudności tego projektu - trzeba skutecznie wpleść pustynię w życie zawodowe i rodzinne. Nam się udaje, dzięki wsparciu rodzin i szefów. Dzięki!

Medal to fajna rzecz My mamy swoje - duże i ciężkie. W poniedziałek na lotnisku dumnie chodziliśmy z nimi. A tu kto? Inne medale! W tym samym czasie wylądowali panczeniści, na czele ze złotym (i brązowym w drużynie) Zbigniewem Bródką. Udało się ich złapać”

Mamy nadzieję niebawem poznać więcej szczegółów zawodów. Tymczasem gratulujemy i trzymamy kciuki by kolejne etapy także kończyły się sukcesami :)