Regulamin
Strona zawodów
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Tomasz Pryjma:  Zapraszamy serdecznie na 3-cią edycję ultramaratonu biegowego TRANSJURA’2013. Impreza odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2013 roku. Start o godz. 21:00.

Tym razem biegniemy z Częstochowy do Krakowa, oczywiście w 99% po jurajskim czerwonym szlaku turystycznym „Szlakiem Orlich Gniazd”. Transjura w wersji podstawowej to 164 km trasy szlaku do pokonania w maksymalnym czasie 45 h z 2,6 km sumą podejść. W tym roku uzupełniamy nasz a ofertę o wersję dłuższą - będzie to około 185 km z sumą podejść 3,5 km, do pokonania w czasie 48 h. Ukończenie każdej z tych opcji daje 4 punkty do kwalifikacji w 2014 roku do prestiżowego biegu UTMB!

Limity trasy krótszej jest generalnie łagodny, więc poza sportową rywalizacją i próbą miejmy nadzieję złamania 18 h, chętni będą mogli też pokonać trasę w spokojniejszym tempie. Otwieramy także rywalizację na trasie rowerowej. Będzie to trasa o długości około 185 km z sumą podjazdów sięgającą 4 km, do przejechania w czasie 24 h. Trasa będzie prowadziła naturalnie także "Szlakiem Orlich Gniazd", ale oczywiście  tym rowerowym!

Na trasie przewidziano kilkanaście stanowisk sędziowskich i przynajmniej 6 punktów odżywczych. Ruszyła wstępna aktualizacja strony imprezy  www.transjura.pl .  Czekamy z niecierpliwością na jej nową odsłonę ... Zgłoszenia są już uruchomione - wykorzystujemy tutaj całkiem nowy panel rejestracyjny.  Kontakt do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Będziemy się starali na bieżąco uzupełniać niezbędne informacje oraz podawać nowe szczegóły.

Naszym medialnym partnerem jest oczywiście MARATONCZYK.PL
{moscomment}