Galerie (fot. INES)
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Bartek Sobecki: W dniach 21 – 22 lipca odbył się w Korbielowie Festiwal Biegów Górskich w skład którego wchodziły dwie imprezy Bieg na Halę Miziową i Bieg na Pilsko. W sobotę pogoda nie sprzyjała rywalizacji w górach z uwagi na złe warunki atmosferyczne, trasa została lekko zmodyfikowana i zamiast kilometrowego odcinka po asfalcie, organizatorzy dla bezpieczeństwa uczestników wydłużyli go do dwóch kilometrów.  W Biegu na Halę Miziową wystartowało około 100 biegaczy i kijkarzy, którzy do pokonania mieli trasę o długości ~6 km. Chwilę po starcie zaczął podać ulewny deszcz, który jeszcze bardziej podniósł poziom trudności trasy.

W ciężkich warunkach najlepiej poradził sobie Maciej Bierczak i Dominika Wiśniewska. Dekoracja zwycięzców odbyła się w schronisku na Hali Mizowej. Pogoda po biegu zaczęła się poprawiać, co pozawalało z optymizmem spoglądać na niedzielną rywalizację na szczyt Pilska.
 
Niedzielny Bieg na Pilsko przyciągnął na start ponad 300 zawodników z całej Polski. Trasa liczyła ok 8 km i w odróżnieniu od sobotnich zawodów pogoda sprzyjała podziwianiu widoków  Beskidu Żywieckiego. Rywalizacja na trasie toczyła się o zwycięstwo w biegu, ale również w klasyfikacji Festiwalu Biegów Górskich, na którą składała się suma punktów zdobytych w ciągu dwóch dni. Bieg na Pilsko wygrał Daniel Wosik. Wśród kobiet triumfowała tak jak w sobotnich zawodach Dominika Wiśniewska. W klasyfikacji Festiwalu Biegów Górskich triumfowali Dominika Wiseniewska i Daniel Wosik.
{moscomment}