Wyniki
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

24. Nocny Bieg Górski Sudecka Setka po raz piąty ma tego samego zwycięzcę. Marek Swoboda, należący od kilku lat do ścisłej czołówki polskich biegaczy górskich, z wynikiem 9:06:58 ukończył bieg poprawiając ubiegłoroczny rezultat o prawie 4 minuty. Długo na czele stawki był Piotr Holly, który ostatecznie przybiegł drugi z wynikiem 9:14:02. Swoboda objął prowadzenie od 75 kilometra. Swoboda przyznał na mecie, że tegoroczne zwycięstwo było okupione bardzo dużym wysiłkiem i dlatego ceni je sobie najbardziej. Przyczyną osłabienia zawodnika była niedawno przebyta angina i leczenie antybiotykami. Trzeci na mecie pojawił się Marek Henczka z czasem 09:19:23. Podium w całości należało do mieszkańców Wałbrzycha.

Bieg wystartował w piątek o godzinie 22.00 z najwyżej w kraju położonego rynku w Boguszowie (592 m n.p.m.).Trasa wiodła przez masyw Mniszka, Trójgarbu, Chełmca (851 m), następnie w kierunku masywu Dzikowca Wielkiego (836 m) i Lesistej Wielkiej (853 m n.p.m.).
Dodatkowo rozegrany został bieg na 72 km i 42 km.

W biegu na 72 km zwyciężył Piotr Dubarek z Boguszowa. Za nim finiszował Piotr Rychlik, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny boguszowianin – Tomasz Przygodzki.

Na dystansie 42 km, czyli w Nocnym Maratonie Górskim, trasę najszybciej pokonał Daniel Wosik z Kunowa przed Mariuszem Plesińskim i Waldemarem Wituskim.