Piotr Kosmala/ Monika Strojny: Kasia Zając i Christian Zimmer (Team Salomon Poland/Germany) walczą w Alpach podczas 8-dniowych zawodów Gore-Tex Trans Alpine Run. Za sobą mają już pięć dni, w tym dwa najtrudniejsze (drugiego i trzeciego do przebiegnięcia było odpowiednio 53 i 43km!). Codziennie poprawiają też swoją pozycję, po pierwszym dniu byli 7 w klasyfikacji mixów, a dziś są już na miejscu 4! Do mety jeszcze 3 dni, a walka trwa.

Zawody to 274-kilometrowy bieg przez Alpy. Trasę podzielono na 8 etapów. Trasa rozpoczęła się w niemieckim Oberstdorfie, aby przez Austrię i Szwajcarię, zakończyć się w Latsch we Włoszech. Łączna suma podejść to niebagatelne 15.436 metrów. Wśród ponad 320 dwójek zgłoszonych do wyścigu jest Polka Kasia Zając. Razem z Christianem Zimmerem z Niemiec pokonuje trasę w kategorii MIXED.


Zawody odbywają się po raz siódmy, ich organizator powiedział, że w tej edycji prawdopodobnie natrudniejszym etapem będzie ten drugiego i trzeciego dnia. Zobaczcie, jak wygląda trailer:

Relacja z pierwszych trzech dni

Sobota 3.09

Nie zamierzali pokonać tego etapu zbyt szybko, chociać mieli nadzieje na nieco lepsza lokatę i mniejsza stratę do czołówki. Kasia miała problemy z utrzymaniem prędkości na stromych podejściach, ale na zbiegach byli w stanie odrabiać część strat. Wiedzą jednak, że to dopiero początek naprawdę długich i wyczerpujących zawodów. Dużo może sie wydarzyć na chyba najtrudniejszych etapach w niedziele (53km/+2481m) i poniedziałek (43km/+2672). W niedziele do południa ma być stosunkowo ciepło, ale w wyższych partiach gór ma wiać silny wiatr (do 100km/h), zapowiadający deszcz i zmianę pogody.

Zapis biegu na Movescount:

Etap I: http://www.movescount.com/moves/move2746097

 

Niedziela 4.09

Niedziela to był trudny etap dla teamu Kasi. 53km i 3 mocne podejścia, na koniec to najbardziej strome, 600m ostro w górę. Kasia miała wrażenie, że wchodzi po niekończącej się drabinie. Do 40km deptali po piętach będącym na trzeciej pozycji Rosjanom. Duże przetasowania nastąpiły na ostatnich dwunastu kilometrach. Kłopoty żołądkowe Kasi mocno spowolniły zespół. W efekcie wpadli na metę po 7h05min, na 6. miejscu w kategorii MIX. W klasyfikacji generalnej zajmują teraz 6. pozycję, ale do mety jeszcze ponad 190km.

Etap II: http://www.movescount.com/moves/move2746098

Poniedziałek 5.09

Mimo deszczowej aury i zimna, poniedziałek okazał się bardzo udanym dniem. Właściwie od startu biegli na 3ej pozycji, na samym końcu dogonili drugi w klasyfikacji generalnej niemiecki zespół Salomona i po 4h54min razem wpadli na metę. Dużo dzisiaj nadrobili, a najważniejsze, że po niedzielnej niemocy Kasi nie ma już śladu. W klasyfikacji generalnej są już na 4. miejscu. Oby tak dalej!

 

Pełne wyniki: http://services.datasport.com/2011/lauf/transalpine/

Codzienne newsy na blogu www.salomonrunning.com/pl

Zdjęcia: Piotr Kosmala i Salomon

 

 

 

{moscomment}