Strona Imprezy
Pełne Wyniki

Jacek Będkowski: Tracy Garneau (The North Face) pokonała 100 - milową trasę biegu Western States Endurance Run odbywającego się w dniach 26 - 27 czerwca 2010 w Kalifornii w 19 godzin, 1 minutę i 55 sekund. To duży sukces dla Garneau, która poświęciła ostatnie 4 lata na przygotowania do tej wyjątkowej imprezy. Garneau zachowała stałe tempo od samego startu po finisz. Pomimo, że jej mocną stroną są zbiegi, objęła prowadzenie na pierwszym, zaśnieżonym podejściu i pewnie utrzymała je przez cały bieg. "Cztery lata pracowałam nad tym, by wystartować w Western States. Srebrna klamra do pasa, którą otrzymują zwycięzcy była dla mnie najważniejsza. Nie dopuszczałam do siebie myśli o zwycięstwie dopóki nie wbiegłam na stadion" - powiedziała Tracy Garneau.

Nikki Kimball, która jest drużynową koleżanką zwyciężczyni, pokonała trasę w 19 godzin, 23 minuty i 9 sekund.

Kimball, która już po raz piąty finiszowała w pierwszej piątce, jest dobrą znajomą Garneau. Razem wystartowały w brazylijskim Jungle Marathon w 2009 roku. W tym roku, podobnie jak cała drużyna The North Face wspierała Tracy i nie szczędziła jej dobrych rad.

- "Nikki wierzyła we mnie bardziej niż ja sama. Powiedziała, że jeżeli nie ona to tylko ja mogę wygrać ten bieg. 100 mil to bardzo ciężki dystans. Jeżeli ktoś chce może tego próbować, ale nie obejdzie się bez ofiar"- komentowała zwyciężczyni.

Obie zawodniczki wystartują w Death Race, który odbędzie się 30 lipca w Kanadzie. Tracy Garneau ma w planach także start w słynnym Ultra Trail du Mont Blanc (27 sierpnia - Chamonix, Francja). Członkowie drużyny The North Face oprócz startu w UTMB i Ultra Maratón de Los Andes, wezmą także udział w innych imprezach należących do cyklu The North Face Endurance Challenge. Więcej o wszystkich tych imprezach na eu.thenorthface.com.
Wśród Mężczyzn zwyciężył Geoff Roes z czasem 15:07:04.


{moscomment}