Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

30 listopada w Kapsztadzie Dominika Stelmach wystartowała na dystansie 100 km, w najważniejszej imprezie Ultra-Trail w RPA. W zawodach startowała bardzo mocna stawka zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Bieg jest ostatnim wydarzeniem w kalendarzu Ultra-Trail World Tour w roku 2019. Przyciąga najlepszych czołowych zawodników z całego świata.

Dominika Stelmach na start zdecydowała się w ostatniej chwili. Znalazła się wśród elity biegaczek, chociaż na swoim profilu na FB określiła siebie jako najmniej doświadczoną i utytułowaną. Tym razem okazało się, że nie jest to konieczne, by zawalczyć o trzecie miejsce na podium. Rywalizację ukończyła z wynikiem 12:15.36.

Warto dodać, że Dominka Stelmach utrzymywała się na drugiej pozycji do 59 km i walczyła o nie z Emily Hawgood, zwyciężczynią z poprzedniej edycji. Emily była jednak mocniejsza i zajęła drugie miejsce z rezultatem 12:03:51.

Zwyciężczyni, Beth Pascall ustanowiła w Kapsztadzie nowy rekord trasy pokonując dystans 100 km w czasie 10:55.25.

Wśród mężczyzn najlepszy był Amerykanin Cody Reed. Wygrał z czasem 10:04.58. Drugi był Francois D’Haene - 10:11.22, trzeci Nicolas Martin - 10:14.10