Relacja 2009 - Ustroń
Relacja 2009 - Śnieżka

Paweł Fąferek: Wkrótce ponownie ruszamy z cyklem widowiskowych zawodów w biegach górskich Mountain Marathon 2010. Zawody rozgrywane będę w sezonie lato-jesień w pięciu znanych górskich miastach (Ustroń, Karpacz, Piwniczna-Zdrój, Lądek-Zdrój, Rabka-Zdrój). MOUNTAIN MARATHON to międzynarodowe zawody sportowe rozgrywane w jednej z najbardziej popularnych w ostatnich latach konkurencji - biegu górskim. Zawody, ze względu na atrakcyjność i prostą formułę, przeznaczone są dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, rekreacji i sportu w typowo górskim wydaniu.

W poprzednim roku cyklu biegów górskich MOUNTAIN MARATHON odbyły się cztery edycje - rozgrywane w atrakcyjnych i znanych miejscowościach górskich: Ustroniu, Karpaczu, Piwnicznej-Zdroju i Kłodzku. Każda z imprez miała swój niepowtarzalny urok i charakter. Wszystkie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Prócz rzeszy amatorów na stracie stanęła bowiem cała polska kadra biegaczy górskich (w tym m.in. Izabela Zatorska i Andrzej Długosz - zdobywcy pucharu świata i medali mistrzostw świata w biegach górskich). Gościliśmy jednak nie tylko polskich zawodników. W zawodach wzięli też udział reprezentanci Czech, Ukrainy, Białorusi i Węgier.

Pomysł i realizacja cyklu biegów górskich został bardzo wysoko oceniony - atrakcyjne lokalizacje, bogaty pakiet świadczeń i wysokie nagrody przyniosły uznanie mediów i zawodników. Dlatego też podjęliśmy decyzję o jego kontynuacji, jeszcze bardziej zwiększając atrakcyjność cyklu oraz dodając jeszcze jedną edycję. Chcemy bowiem, aby stale powiększała się liczba zawodników, a impreza będąc jednym z największych wydarzeń sportowych w polskich górach na stałe wpisała się do europejskiego kalendarza największych imprez biegowych.

W roku 2010 zawody będą odbywać się w:

1 edycja 3 lipca Ustroń Beskid Śląski Czantoria Wielka, 995 m
2 edycja 17 lipca Karpacz Karkonosze Śnieżka, 1602 m
3 edycja 14 sierpnia Piwniczna-Zdrój Beskid Sądecki Radziejowa, 1262 m
4 edycja 11 września Lądek-Zdrój Góry Złote Góra Trojak, 766 m
5 edycja 2 października Rabka-Zdrój Gorce Maciejowa, 815 m

Nad poszczególnymi zawodami Patronat Honorowy objęli:
- Pan Ireneusz Szarzec - Burmistrz Miasta Ustroń
- Pan Bogdan Malinowski - Burmistrz Miasta Karpacz
- Pan Edward Bogaczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
- Pan Kazimierz Szkudlarek - Burmistrz Miasta i Gminy Lądek-Zdrój
- Pani Ewa Przybyło - Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój
- POLSKA ORRANIZACJA TURYSTYCZNA

 

 

{moscomment}