Wyniki
Strona imprezy

pati

Lil: Patrycja Bereznowska ukończyła Badwater na pierwszym miejscu wśród pań i jako druga finalistka w klasyfikacji open. Na tym jednak nie koniec. Zawodniczka dominująca w biegach dobowych i 48-godzinnych pokazała, że nie ma konkurencji na trasach ekstremalnych utramaratonów. Rekordzistka świata w biegu 48H, 217km przez upalną Dolinę Śmierci pokonała z wynikiem 24:13:24. To najlepszy wynik wśród polskich rezultatów w historii tej imprezy i nowy rekord trasy. Poprzedni należał do Alyson Venti, która w 2016r. przekraczała linię mety z wynikiem 25:53:07.

Patrycja Bereznowska w tym morderczym wyścigu musiała ustąpić jedynie zawodnikowi z Japonii. Yoshihiko Ishikawa to zwycięzca Spartathlonu, mistrz świata w biegu 24h z 2017r. Linię mety Badwater pokonał z czasem 21:33:01 i zdetronizował poprzedniego rekordzistę trasy Pete’a Kostelnika. Taki sukces Ishikawie nie wystarczył. Na mecie poprosił swoją dziewczynę o rękę. W odpowiedzi usłyszał „tak”.

Trzecie miejsce w klasyfikacji open zajął zwycięzca z 2014r. Lewis Harvey. Biorąc pod uwagę tylko mężczyzn, Harvey jest drugi, natomiast najniższy stopień podium zajął inny Japończyk TetsuoKiso, z czasem 28:02:04.

Na razie bieg ukończyło zaledwie 24 zawodników. Patrycja Bereznowska jest na razie jedną z 4 kobiet na mecie. Na trasie jest jeszcze dwóch polskich zawodników. Z dystansem nadal mierzy się mistrz Polski na 100km, Damian Kaczmarek, który nie zrealizuje swojego zamierzenia złamania 24 godzin, ale utrzymuje się wysoko w klasyfikacji. Do mety zmierza również Krystian Ogły.

Cała trójka polskich zawodników to debiutanci Badwater, chociaż Damian Kaczmarek z wyzwaniem, jakie stawia przed biegaczami Badwater zapoznał się już przed rokiem, gdy z samochodu technicznego wspierał Artura Kujawińskiego.

24h 13min 24s Patrycja pierwszą kobietą na #Badwater135 z rekordem trasy, a do tego druga open 🔥☀️🌡👏🍾🎉