Zapisy
Beneficjenci

koala

Magda Skrocka: Australię pustoszy jeden z najbardziej niszczycielskich pożarów buszu, jaki kiedykolwiek widział ten kraj. Organizacja WWF Australia szacuje, że w wyniku pożarów życie mogło stracić już ponad miliard zwierząt. Ogień pochłonął ponad dziesięć milionów hektarów powierzchni kontynentu. Drugi raz w historii akcji #BiegamDobrze organizujemy wydarzenie specjalne - pobiegnij z nami, jeżeli czujesz potrzebę pomocy!

W Australii pożary buszu są zjawiskiem naturalnym, cyklicznym. Część gatunków flory potrzebuje ich nawet do prawidłowego funkcjonowania. Jednak bezprecedensowa skala pożarów w tym sezonie zagraża dobrostanowi i bezpieczeństwu kontynentu. Pożary pojawiają się na obszarach, gdzie do tej pory ich nie było, są za duże i zbyt szybkie, by mógł kontrolować je człowiek.

Sprawa tylko pozornie dotyczy kontynentu położonego na drugiej półkuli, to nasza wspólna planeta, która potrzebuje pomocy. Przed mieszkańcami Australii długa i ciężka droga do odzyskania równowagi i tego co utracone. W najbliższych dniach niezbędne jest podjęciedziałań związanych z: rehabilitacją zwierząt, odbudową siedlisk, sadzeniem drzew,a także zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców. Dystrybucja wody, paczek żywnościowych i higienicznych, organizacja schronienia i pomoc w odnalezieniu rodziny dla przesiedlonych oraz pomoc psychologiczna.

Na szczęście każdy, kto czuje potrzebę pomocy, ma szansę wesprzeć tę odbudowę!
9 lutego w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się bieg #BiegamDobrze dla Australii. Nieważne czy jesteś w formie życia, czy będzie to Twój pierwszy bieg. Ważne, żeby nie być obojętnym i szybko zadziałać. Przyłącz się, weź aktywny udział i pomóż, bo dobro powraca <3Jeśli nie możesz być z nami 9 lutego, pobiegnij wirtualnie - możesz założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze i pobiec z nami symbolicznie, gdziekolwiek wtedy będziesz.

Jak wziąć udział w #BiegamDobrze dla Australii?
1. Zarejestruj się do biegu i załóż swoją zbiórkę internetową(poinformuj nas czy biegniesz z nami w Łazienkach czy wirtualnie tj. tam, gdzie akurat będziesz).
2. Wybierz beneficjenta swojej zbiórki WWF lub Polski Czerwony Krzyż.
3. Roześlij link swojej zbiórki znajomym i poproś o wsparcie.
4. Po zebraniu minimalnej kwoty 100 złotrzymasz numer startowy. Jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej!
5. Przyjdź na start, odbierz swój numer startowy i biegaj dobrze lub pobiegnij gdziekolwiek będziesz.
Czas na zapewnienie sobie startu, czyli uzbieranie 100 zł masz do 8 lutego!

Miejsce: Łazienki Królewskie, palmiarnia (lub udział wirtualny i bieg w dowolnym miejscu na świecie)
Termin: 9 lutego
Start: 11:00
Dystans: okrążenie ma 2 km, ale sam decydujesz jaki cel sobie postawisz i ile okrążeń przebiegniesz!
Limit czasu: 1,5 h - możesz przyjść na spacer, możesz zrobić mocny trening, lub postanowić pierwszy raz w życiu pobiegać.
Cel: zebrać jak najwięcej środków, które PCKi WWF przekażą na konkretne działania odbudowy szkód w Australii.
Limt: 400 osób w biegu w Łazienkach / wirtualnie : żadnych limitów.
Całe wydarzenie ma charakter symboliczny, liczy się cel w jakim się spotkamy. Weź swój bidon z wodą oraz torbę lub plecak na pozostawienie depozytu. Każdy, kto weźmie udział w imprezie, jako podziękowanie otrzyma numer startowy oraz wyjątkowy, elektroniczny pamiątkowy certyfikat.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja "Maraton Warszawski" oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Do zobaczenia!
ZAPISY – https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
REGULAMIN – http://pzupolmaratonwarszawski.com/regulamin-biegamdobrze-dla-australii/
BENEFICJENCI AKCJI - http://pzupolmaratonwarszawski.com/beneficjenci/
LISTA STARTOWA - https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/startlist/76