Strona zawodów
Relacja 2018

Fotorelacja 2017 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2016 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2015 (fot. Piotr Siliniewicz)
Fotorelacja 2014 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2013 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2012 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2011 (fot. Dorota Świderska)

wedel 2017 91

Barbara Jastrzębska: 8 lutego 2020 roku (sobota), w Parku Skaryszewskim już po raz piętnasty odbędzie się Bieg Wedla. Wydarzenie od wielu lat przyciąga amatorów aktywnego odpoczynku oraz fanów oryginalnej wedlowskiej czekolady. Dla uczestników przygotowano atrakcje, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia. Na mecie smak sukcesu dodatkowo osłodzi Wedel – partner tytularny imprezy. Zapisy trwają do wyczerpania limitu miejsc.

Trasy Biegu wytyczone w Parku Skaryszewskim, w sąsiedztwie fabryki Wedla,będą z pewnością gratką dla fanów ruchu w spokojniejszej atmosferze, z dala od zgiełku ulicy. Kultowa czekoladowa marka wspiera wydarzenie od początku – wynika to m.in. z tradycji angażowania się firmy w życie społeczności lokalnej. Nic dziwnego – w końcu legendarna fabryka funkcjonuje na Pradze-Południe od lat 30 XX w.

Czujemy się silnie związani z okolicą, w której prowadzimy naszą działalność biznesową, dlatego z przyjemnością po raz kolejny zostaliśmy częścią najsłodszego biegu w Polsce iprzyczyniamy się do promowania aktywności fizycznej. Tegoroczna edycja szczególnie nas cieszy ze względu na okrągły jubileusz tego wydarzenia. Bieg Wedla pokazuje, jakie efekty przynosi wieloletnia współpraca i konsekwencja w działaniu, dlatego zachęcam wszystkich do udziału. Dodam, że na trasie nie zabraknie również reprezentacji naszej firmy – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.

Sportowa przyjemność dla każdego
W ramach wydarzenia uczestnicy mają do wyboru trasy biegowe o zróżnicowanych dystansach dobranych według grup wiekowych. Juniorzy do 7. roku życia mogą dać upust swojej energii na odcinku 0,25 km. Nieco starszym dzieciom i młodzieży do 15. roku życia dedykowana jest trasa niecałych 2 km. Dorośli zmierzą się na dystansach 5,5 oraz 9 km, pokonując wytyczoną w parku pętlę3 lub 5 razy. Kto jeszcze się nie zdecydował, nadal ma szansę zapisać się na stronie zawodówi sprawdzić swoje siły w drugą sobotę lutego.

XV Bieg Wedla organizowany przez Oddział PTTK Warszawa Praga oraz Fundację Trzy Kroki to jedna z atrakcji akcji “Zima na Pradze” pod honorowym patronatem Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Cieszy mnie, że nasza impreza z roku na rok nabiera tempa i przyciąga coraz więcej miłośników zdrowej sportowej rywalizacji.Po raz kolejny w wydarzenie zaangażowało się wielu znamienitych partnerów, za których wsparcie jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękuję również firmie Wedel za tak długą już współpracę– wymienia Andrzej Krochmal, Kierownik Biegu Wedla.

Poza biegową rywalizacją, przygotowano także malowniczą trasę dla fanów nordicwalking oraz atrakcję O-run. To połączenie biegu przełajowego z biegiem na orientację będzie idealnym wariantem dla osób z niewielkim doświadczeniem w nawigacji, a także dla wszystkich spragnionych nowych form ruchu.

Słodki smak zwycięstwa
Partnerzy wydarzenia zadbają o to, żeby wynagrodzić włożony w zawody wysiłek. Poza gwarantowaną satysfakcją na mecie, na wszystkich uczestników czekaćbędzie kubek gorącej wedlowskiej czekolady, dyplomy uczestnictwa, wyjątkowe medale oraz słodkie upominki. Zwycięzcy na każdej z tras otrzymają dodatkowo pucharypamiątkowe istworzone specjalnie na tę okazję ręcznie dekorowane Torciki Wedlowskie. Bieg Wedla to doskonały sposób na spędzenie aktywnie zimowego dnia w mieście dla całych rodzin. W tym wyjątkowym biegupoza wynikami sportowymi, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

Więcej informacji o biegu oraz formularz do zapisów można znaleźć na stronie: biegwedla.pl

Bieg Wedla 2020 Grafika