Strona Aktywnej Warszawy

lodowisko 2

Miłośnicy łyżew łączcie się! Pora przygotować sprzęt, bo sezon na lodowiskach AKTYWNEJ WARSZAWY rozpoczął się już w miniony weekend. ZIMOWA AKTYWNA wystartowała w sobotę, 30 listopada w Ośrodku Stegny przy ul. Inspektowej oraz w Ośrodku Moczydło przy ul. Górczewskiej. Od dziś ślizgać się można również w ścisłym centrum stolicy: przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta.

Lodowisko w Ośrodku Moczydło

W weekendy ślizgawka będzie dostępna w trzech 3-godzinnych sesjach (z godzinnymi technologicznymi przerwami między nimi) w przedziale czasowym od 9:00 do 20:00, natomiast w dni powszednie – w dwóch sesjach 3-godzinnych (także z uwzględnieniem przerw) w godzinach 13:00 – 20:00.

Wypożyczenie łyżew to wydatek rzędu 6 zł za godzinę, natomiast koszt jazdy na lodzie uzależniony jest od posiadania Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka, które to dokumenty uprawniają do zniżki w wysokości złotówki do kwoty 7 i 9 zł.

lodowisko 1

Lodowisko w Ośrodku Stegny
Lodowisko na Stegnach to najprawdziwszy tor łyżwiarski o wymiarach 400m x 11m. To tutaj odbywają się cieszące się ogromną popularnością, realizowane przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ Łyżwiarskie Czwartki.

W sezonie lodowisko będzie dostępne dla łyżwiarzy-amatorów w dni powszednie w godzinach 19:00-21:00, zaś w weekendy w godzinach 12:00-20:00 z uwzględnieniem przerw technologicznych.

Podobnie, jak w przypadku Lodowiska w Ośrodku Moczydło, również tutaj cennik uzależniony jest od posiadania Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka. Szczegółowy cennik wszystkich ośrodków zostanie opublikowany na stronie internetowej tuż przed oddaniem lodowisk do użytku.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta oraz przed Pałacem Kultury i Nauki

Oficjalna inauguracja obu lodowisk przewidziana jest na piątek, 6 grudnia, czyli w Mikołajki. W ten i w kolejne dni sezonu zlokalizowane w centrum stolicy ślizgawki będą czynne codziennie w godzinach 10:00-21:00 z przerwami technicznymi co dwie godziny. Wstęp jest zawsze bezpłatny, zaś koszt wypożyczenia łyżew dla posiadaczy Karty Warszawiaka zaczyna się od 9 zł za godzinę, dla pozostałych – 10 złotych.

Łyżwy za złotówkę z okazji Mikołajek! I niespodzianka dla najszybszych.

Warto podkreślić, że z okazji Mikołajek AKTYWNA WARSZAWA przygotowała promocję na lodowiskach na Rynku Starego Miasta, przed Pałacem Kultury i Nauki oraz w Ośrodku Moczydło. 6 grudnia w tych miejscach wypożyczenie łyżew będzie kosztować jedynie złotówkę, a na pierwszych amatorów ślizgania czeka drobna niespodzianka – do wyczerpania zapasów.

Dodatkowo w sobotę 7 grudnia, tuż po inauguracji miejskich iluminacji świątecznych na lodowisku na Rynku Starego Miasta (w godz. 16-18) na wszystkich czekają animacje prowadzone przez bajkowe postacie i śnieżynki.

lodowisko 4