Strona imprezy
Zapisy

runbertow1

Trwają zapisy do siódmej edycji Biegu Rembertowa „RUNbertów”. Tradycyjnie start i meta zawodów znajdować się będą na terenie Akademii Sztuki Wojennej, a biegacze będą mieli do pokonania atestowany dystans 5 km. Tradycyjnie bieg główny będzie poprzedzony biegami dla dzieci.

7. Bieg Rembertowa „RUNbertów” odbędzie 20 października br. (niedziela). Start i meta znajdować będzie się na terenie Akademii Sztuki Wojennej na Placu Apelowym przy al. gen. A. Chruściela „Montera” 103. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12.15. Godzinę wcześniej w biegu „Mini RUNbertów” wystartują dzieci (roczniki 2007 i młodsi). Dla uczestników przewidziano puchary w klasyfikacji open mężczyzn, open kobiet, mieszkańców Rembertowa, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji studentów i pracowników Akademii, studentom zostanie też wręczony Puchar Prezesa AZS Warszawa.

„Nasza trasa jest szybka i dobra do osiągania rekordów życiowych. Będzie przebiegać po ulicach sąsiadujących z uczelnią.

 Z kampusu wybiegamy przez charakterystyczną bramę główną, następnie biegniemy al. gen. Antoniego Chruściela „Montera” - czyli główną ulicą w Rembertowie. Potem skręcamy w osiedla domków jednorodzinnych. Na zakończenie wracamy na rondo przy al. gen. Chruściela i wbiegamy na teren uczelni. RUNbertów to też dobra okazja, by sprawdzić się przed końcem sezonu biegowego, bieg w Rembertowie jest oficjalnym startem kontrolnym przed 31. Biegiem Niepodległości. Dodatkowo niewiele jest biegów na 5 km w Warszawie posiadających atest PZLA.” - mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, główny organizator imprezy – „To także wydarzenie dla tych, którzy nie lubią licznie obsadzonych biegów, a preferują mniejsze, bardziej kameralne imprezy.”

runbertow2

Rekord trasy kobiet należy do Anny Łapińskiej z KS Warszawianka Warszawa i wynosi 17:45,14, a wśród mężczyzn należy do Jakuba Nowaka z Lłks Prefbet Śniadowo Łomża z czasem 14:43,22.
Zapisy na bieg główny trwają, od 17 października opłata za udział wynosi 50 zł w biegu głównym, limit uczestników wynosi 500 osób. Limit uczestników na Mini RUNbertów został wyczerpany.

Miejsce rozgrywania zawodów sprawia, że nie zabraknie militarnych nawiązań. Historia warszawskiego Rembertowa wiąże się z wojskowością i założeniem przez wojska carskie pod koniec XIX wieku poligonu artyleryjskiego. Jednym z najbardziej znanych miejsc na mapie dzielnicy jest wspomniana już Akademia Sztuki Wojennej. To właśnie na terenie kampusu znajdować będzie się miasteczko biegowe, start i meta.

„Bieg jest związany z uczelnią wojskową i wyróżnia się tym, że nawiązań do wojskowości będzie wiele. Podczas imprezy będzie też można poznać ofertę Klubów Sportowych i organizacji non-profit organizujących zajęcia dla mieszkańców dzielnicy Rembertów. Będziemy również uczestniczyć w akcji charytatywnej – wraz z Fundacją „Znajdź Pomoc” będziemy zbierać środki na leczenie Frania! Na uczestników w pakiecie startowym przygotowaliśmy wyjątkowy medal i zieloną techniczną koszulkę biegową. Zapraszamy! – dodaje organizator.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w budynku „Kasyna” Akademii Sztuki Wojennej al. gen. A.Chruściela „Montera” 103 (budynek 69). Czynne będzie w sobotę 19 października w godzinach 14:00 – 19:00 i w niedzielę 20 października w godzinach 9:00 – 12:15.

runbertow3
Regulamin: http://runbertow.azs.waw.pl/regulamin/
Zapisy RUNbertów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5154
Projekt finansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Rembertów.
Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Rembertów i Akademicki Związek Sportowy Warszawa.
Sponsorzy: Kinga Pienińska, Print Plus.
Partnerzy: Akademia Sztuki Wojennej, Stowarzyszenie Rembertów Team, Biegnij Zwierzu, DMX Komputery.
Patronat medialny: Maratończyk.pl