Strona zawodów
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie
 
Rozmowa z Robertem Celińskim 2014
 
 
Robert Celiński: Witam, od trzech dni jesteśmy w Pangboche na wysokości 3900 m.n.p.m, jutro zmieniamy bazę i udamy sie do Dingboche lub Czukung 4800 m.n.p.m. Dziś pogoda była na tyle łaskawa że druga wycieczka na bazę kampie pod AmaDblam była sukcesem treningowym i filmowo fotograficznym, Ama Dablam podziwiałem w pełnej krasie, teren bazekampu pod Ama Dablam jest na tyle płaski i przyjazny na bieganie, że udało mi się zrobić jak na te warunki dobry spokojny trening, choć biegałem z nogi na nogę - brak powietrza jest bardzo odczuwalny. Mimo że to moja czwarta wizyta biegowa w Himalajach to nadal mam ogromny respekt do trasy maratonu, znam ją na pamięć ale respekt mam do wszystkich podbiegów tych krótszych i dłuższych, brak tlenu z podbieganiem jest odczuwalny natychmiastowo i stawia człowieka do pionu. Mnóstwo kamieni, szutru, nierówności potęguje dodatkowo skalę trudności. 

Produkcja filmu idzie sprawnie i na bieżąco realizujemy i montujemy. Mamy juz 37min wersji roboczej a to dopiero jedna trzecia projektu filmowego. Mam ciągły deficyt na sen trudno mi tu zasnąć i nadrobić zaległości. Walczę i wierzę, że uda mi się poprawić ubiegłoroczne osiągniecie.

Pozdrawiam
Robert Celiński

W wyprawie wspierają mnie LOTTO EXTREME, 4F, Adidas Sport Konsulting, Nik Smile Design Clinic Miasto Luków i Gmina Trzebieszow, MARATOŃCZYK.PL.

 

 

{moscomment}