Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Robert Celiński: W odpowiedzi na wysokie opłaty nakładane przez Tatrzański Park Narodowy na organizatorów biegów masowych oraz wprowadzenie zakazu organizowania imprez sportowych na Śnieżce, klub Byledobiec Anin zorganizował wirtualną rywalizację biegową na trzy znane polskie szczyty: Kasprowy Wierch, Babią Górę i Śnieżkę. Idea tej rywalizacji jest taka, że biegacze sami mierzą sobie czas wybiegnięcia na szczyt, swój wynik uzupełniają na portalu RunCalc, a jako dowód podają ślad trasy zmierzonej urządzeniem GPS i ewentualnie zdjęcie ze szczytu.

Wszystkie trzy trasy są wyznaczone popularnymi szlakami górskimi, miejsca startu i mety zostały dokładnie oznaczone na zdjęciach. Rywalizacja trwa do 11 października, jest więc jeszcze dużo czasu, żeby spróbować wybiec na jedną z tych gór, a nawet skompletować wszystkie trzy szczyty. Udział w rywalizacji jest bezpłatny, uczestnicy muszą opłacić jedynie wstęp do TPN, BPN lub KPN.

Szczegóły na temat Alpejskiego Wyzwania RunCalc znajdują się na stronie TUTAJ

W aplikacji mobilnej RunCalc pojawiło się ostatnio wiele przydatnych opcji dla osób biegających i chodzących po górach.

Aplikacja umożliwia między innymi:
•    Wczytanie mapy turystycznej ze szlakami, z której można potem korzystać offline w górach,
•    Narysowanie docelowej trasy i podążanie nią w czasie wycieczki lub zawodów (alarmy o zejściu z trasy),
•    Umożliwienie śledzenia zawodnika online w czasie zawodów (live tracking),
•    Wczytanie bazy szczytów górskich, które odzwierciedlone są potem na mapie oraz w opcji Panoruna (automatyczne generowanie opisu górskiej panoramy).

Dla górskich pasjonatów szczególnie ciekawa będzie ta ostatnia opcja, która działa na zasadach AugmentedReality (rozszerzona rzeczywistość). Opis panoramy jest nakładany na ekran smartfona, wykorzystując dane z modułu GPS, kompasu oraz bazy szczytów. Na ekranie widzimy góry oraz pojawiające się nad nimi opisy nazw, wysokości n.p.m. oraz odległości w linii prostej.

Szczegóły wszystkich funkcjonalności są opisane na stronie aplikacjiRunCalc:
http://runcalc.byledobiec.pl/
 
 
 
 
{moscomment}