Za mniej niż tydzień startuje 9. edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail. To już ostatni dzwonek, by skompletować ekwipunek niezbędny na 119 – kilometrowej trasie. 

Meteorolodzy przewidują słoneczną końcówkę czerwca we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo, z temperaturami zbliżającymi się do 30 stopni, ale biegacze biorący udział w The North Face Lavaredo Ultra Trail i tak przygotowani być muszą na każde warunki atmosferyczne. Startując o 23:00 dużą część 119 - kilometrowego dystansu koronnego, zawodnicy pokonać muszą w nocy, gdy odczuwalna temperatura wynosić może nawet zero stopni. Co więcej na szlaku w wyższych partiach gór wciąż napotkać można zalegający śnieg.

Jak mówi Lizzy Hawker, jedna z najbardziej doświadczonych biegaczek, startując w tak trudnych zawodach jakimi jest The North Face Lavaredo Ultra Trail, należy zwrócić szczególną uwagę na zabierany ze sobą ekwipunek.

- „Gdy wybieram wyposażenie zwracam szczególną uwagę na wygodę. Jeśli mój sprzęt zapewnia mi komfort, mogę w pełni skoncentrować się na biegu. Dlatego buty muszą przede wszystkim być lekkie i dobrze dopasowane do mojej stopy. To samo dotyczy odzieży. Koszulka i spodenki lub spodnie, które wybieram podczas zawodów, powinny być dopasowane do sylwetki i jak najlżejsze. Kurtka przeciwdeszczowa powinna być lekka i pakowna, a jednocześnie zapewniać mi jak najlepszą ochronę niezależnie od warunków.”

Zadanie to doskonale spełni kurtka Storm Stow Jacket. Wykonana z lekkiego wodood-pornego i wiatroszczelnego nylonu zapewni ochronę przed przemoczeniem podczas biegu w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ponadto dzięki możliwości schowania jej w jej własnym rękawie doskonale sprawdzi się jako kurtka awaryjna na wypadek nagłego załamania pogody.   

Podczas biegu w ciepłe i słoneczne dni najlepszym wyborem będzie zestaw koszulki i spodenek z serii The North Face - Better Than Naked. Zarówno koszulka jak i podszewka szortów wykonane zostały z lekkiego materiału z innowacyjną technologią Flashdry™, która wspomaga proces schnięcia i regulację temperatury. Bezszwowe łączenia zmniejszają ciężar i redukują możliwość otarć podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dużą zaletą  spodenek jest również duża liczba kieszeni, w których zmieszczą się wszystkie niezbędne podczas startu drobiazgi.

O komfort stóp na szlaku zadba Ultra MT. Zastosowana podczas produkcji podeszwy technologia Vibram® Mega-grip zapewnia doskonałą przyczepność butów nawet w trud-nym terenie górskim. Przyszwa wykonana z "oddychającej" siateczki Ultra Airmesh gwa-rantuje znakomity przepływ powietrza w czasie biegu.

Podczas wymagających biegów górskich duże znaczenie ma nie tylko odpowiednie przy-gotowanie fizyczne oraz psychiczne, ale również sprzętowe. Wybór odpowiedniego ekwi-punku często zaważyć może nie tylko o sukcesie podczas startu, ale również naszym bezpieczeństwie na szlaku.


 
 
 
 
 
{moscomment}