Maciek Sokołowski: Piotrek Hercog wczoraj 18 października wystartował w zawodach Gorbeia Suzien
rozgrywanych w kraju Basków (pod okupacją Hiszpanii). Trasa liczyła 32 km długości, przewyższenie wynosi aż 2300 metrów.

Czekamy na wyniki…

Piotr został zaproszony przez organizatorów i na starcie stanął ramię w ramię z biegaczami światowej czołówki, min. Tofol Castanierem, Jonathanem Wyattem, Nuria Picas, Zaid Ait Malek i innymi. W zawodach weźmie też udział Alex Txikon, bskijski himalaista, partner Denisa Urubko i Adama Bieleckiego na ostatniej wyprawie na Kanczendzongę. Piotrek i Alex poznali się na Festiwalu w Lądku Zdroju i sportowo bardzo przypadli sobie do gustu…
 
Piotr (Salomon Suunto Team) już od tygodnia trenował w baskijskich górach - w ostatnią sobotę treningowo wystartował w prestiżowych zawodach Kilometro Vertikale (3,5 km trasy, 1100 metrów różnicy poziomów) gdzie z czasem 49 minut zajął 20. miejsce.

Zapytany o wrażenia treningowe (pierwszy raz jest w tym miejscu) - "spoko!" - odpowiedział obszernie i z wrodzonym optymizmem.

Proszony o rozwinięcie i tak już obszernego wywiadu dodał - "całkiem spoko".
Czy wrodzony spokój pozwoli zająć wysokie miejsce w iberyjskiej edycji SkyRunningu - zobaczymy już w sobotę. Start o 9:15. Organizatorzy zapowiadają relację na żywo na rynku miasteczka.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.gorbeiasuzien.com  
Trzymajcie kciuki!
Więcej o starcie oraz relacja tuż po zawodach na www.trailrunning.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}