Regulamin
Opis tras
Strona zawodów
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie


Fot. Organizator

Tomasz Pryjma: Zapraszamy serdecznie do udziału w emocjonującym wyścigu po Jurze Krakowsko Częstochowskiej! Kraina zamków, ostańców, jaskiń, piachów, lasów i wspaniałej przyrody pokazuje swoje oblicze!

TRANSJURA to impreza dla miłośników długodystansowego biegania a także maratończyków rowerowych oraz tych którzy chcą spróbować się z odległością i sobą, przy rywalizacji z innymi zawodnikami i przeciwnościami terenu oraz specyfiką pogody! Długość i wyjątkowo wymagające ścieżki oraz drogi Jury Krakowsko – Częstochowskiej, nadają specyficzny ton tej imprezie!

Ważnym elementem zawodów jest Idea TRANSJURY, która kieruje się w stronę maksymalnej samowystarczalności zawodników i tym samym NIEDOPUSZCZANIA jakiejkolwiek możliwości pomocy zorganizowanej i przygotowanej od osób trzecich. Dodatkową trudnością jest konieczność stałej uwagi związanej z „trzymaniem” się przebiegów szlaków turystycznych, którymi biegną trasy TRANSJURY.

W tym roku modernizujemy nasze trasy biegowe, tak aby były możliwie najciekawsze i najtrudniejsze. Tym razem opieramy się głównie na przebiegu szlaku warowni jurajskich a trasa hard dodatkowo penetruje ciekawe zakątki dolinek jurajskich.
 

W ofercie imprezy są trasy biegowe i rowerowe. Dla ultrasów i dla tych co dopiero zaczynają. Oferujemy ciekawą i “sytą” setkę startującą z Wolbromia. Jest także bardzo ciekawy maraton biegowy rozgrywający się pomiędzy Częstochową a górami sokolimi.

Meta wszystkich tras znajduje się w parku miniatur sakralnych w Częstochowie na złotej górze.

Finalizują się prace związane ze sprawdzeniem przebiegu poszczególnych tras. W stosownej zakładce strony imprezy pojawiają się kolejne informacje. Jest coraz więcej materiałów bezpośrednio ważnych dla startujących. Trasa BASIC i HARD będzie miała nieco więcej sumy podejść niż zapowiadaliśmy, w związku z tym wydłużymy także limit czasowy o dodatkową 1 h dla BASIC I HARD.
 

{moscomment}