Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie
Mapy, profile trasy

Jacek Będkowski: Już jutro w Cortina d’Ampezzo rozpocznie się kolejna edycja 118 - kilometrowego biegu górskiego wiodącego przez jedne z najpiękniejszych zakątków Dolomitów. Z najnowszych doniesień wynika, że w tym roku poza typowymi dla tej trasy trudnościami, na zawodników czekają także śnieg zalegający na przełęczach i wyjątkowo niskie temperatury.

The North Face Lavaredo Ultra Trail to jeden z najciekawszych biegów górskich organizowanych w Europie. Dużą część 118 - kilometrowego ultramaratonu, o różnicy wysokości wynoszącej 5740 metrów, zawodnicy pokonują w nocy. W wielu miejscach trasa prowadzi trudnymi, kamienistymi ścieżkami, które wymagają od biegaczy maksymalnego skupienia i wytężenia sił. W tym roku uczestnicy muszą być gotowi na dodatkowe utrudnienie jakim jest śnieg zalegający w wyższych partiach gór (ostatnio opady pojawiły się już na wysokości 1900 m n.p.m.)

„Warunki panujące na niektórych odcinkach, a także prognoza na najbliższy weekend wymagają od nas gotowości na wprowadzenie zmian w przebiegu trasy. Nie będzie dużych różnic jeżeli chodzi o dystans czy różnicę wysokości, ale musimy myśleć o bezpieczeństwie startujących” - mówi Simone Brogioni, jeden z organizatorów imprezy.

W związku z prognozami organizatorzy przypominają o tym, że do obowiązkowego wyposażenia biegaczy należą koszulka z długim rękawem, a także spodnie zakrywające kolana. Przed startem do zestawu tego mogą zostać dodane rękawiczki i czapka.

Wśród zawodników, którzy wyruszą na trasę The North Face Lavaredo Ultra Trail jutro o godz. 23.00 znalazło się 16 biegaczy i biegaczek z Polski (lista startowa - http://www.ultratrail.it/en/entry-list-lut2013.html). Finisz pierwszego zawodnika z całej stawki przewidziany jest na godzinę 11.30 w sobotę. W międzyczasie o godzinie 8 rano w sobotę wystartuje także 46 - kilometrowy Cortina Trail, a jego zwycięzca na mecie powinien pojawić się ok. godziny 12.30. Przewiduje się, że ostatni zawodnicy The North Face Lavaredo Ultra Trail dotrą na metę w niedzielę o 6 rano.

Więcej informacji na temat biegu znaleźć można na stronach:

www.ultratrail.it
www.facebook.com/LavaredoUltraTrail
www.thenorthface.com
www.facebook.com/TheNorthFace
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}