Regulamin
Zapisy
Strona zawodów

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

V Limanowa Forrest: pierwszy zapisał się
Generał Polko!

Organizator:  Bieg górski na Milenijny Krzyż (najwyższy stalowy krzyż w Polsce) odbędzie się w niedzielę, dn. 7 lipca 2013 r. Start o godz. 12:00, przy Szkole ZSS Nr 1 w Limanowej (centrum miasta). Zachęcamy do zapisów przez internet zarówno:  amatorów jak i zawodowców, dzieci, dorosłych, cywilów i mundurowych. Serdecznie zapraszamy Państwa z całymi Rodzinami na nasz bieg górski z dużym limitem czasu (2h), z którym każdy, nawet człowiek bez kondycji (!) może przejść z kijkami lub pobiec 7 km - w pięknych i malowniczych górach Beskidu Wyspowego. Zapraszamy również do aktywnego kibicowania na trasie!!!

W ramach biegu, odbędą się również "IV Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim" (współorganizator: IPA Limanowa) oraz konkurencja chód z kijkami tzw. Nordic Walking.

Jest to jedyny taki bieg górski w Polsce, w którym mogą wziąć udział wszyscy... nawet dzieci i osoby w podeszłym wieku (najmłodszy miał 5 lat, a najstarszy w tym roku skończy 87 lat! - pan Edward Mucha z KS Limanowa Forrest).

Nie zmienia to jednak faktu, że... dla takich zawodowców, którzy przyjadą wtedy do Limanowej - trasa ta jest bardzo trudna! - to jeden z najtrudniejszych krótkich biegów anglosaskich w Polsce (300 metrów przewyższenia na szczyt Miejskiej Góry i potem tyle samo w dół). Zawodnicy, którzy dają z siebie przez cały czas 100% mogą mieć zakwasy nawet przez tydzień! (zbieg Drogą Krzyżową ok. 1 km. jest dość ostry), ale ci, którzy pokonają te 7 km w górach rekreacyjnie - potrafią z uśmiechem na buzi dotrzeć na metę i z dzieckiem za rękę, ponieważ limit 2 godzin jest dla wszystkich w zasięgu spaceru.

Zatem... KTO CHCE SIĘ ŚCIGAĆ TO NIECH SIĘ ŚCIGA, A KTO CHCE REKREACYJNIE POBIEC LUB IŚĆ, TO ZROBI TRASĘ REKREACYJNIE.

LICZY SIĘ DOBRA ZABAWA! :-)

TRASA:
Trasa prowadzi na Miejską Górę, na której wznosi się Milenijny Krzyż. Jest to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

MILENIJNY KRZYŻ:
Na szczycie Miejskiej Góry (716 m n.p.m.), znajduje się najwyższy stalowy krzyż w Polsce, wybudowany na 2000-lecie Chrześcijaństwa. Ma on wysokość 37 metrów, pomalowany białą, odblaskową farbą i nocą oświetlany jest czterema reflektorami. Dzięki temu góra jest rozpoznawalna z dużych odległości również nocą. Krzyż ma dwuczęściową konstrukcję. Dolna część ma wysokość 9 m, jest żelbetowa i znajduje się na niej taras widokowy. Górna część to stalowa konstrukcja o wysokości 28 m. Cała konstrukcja ma masę 350 ton. Pod tarasem znajduje się Kapliczka z kopią piety Matki Boskiej Bolesnej z limanowskiej Bazyliki. Przy pięknej pogodzie widoki ze szczytu góry są niezapomnianym wrażeniem... obejmują bowiem nie tylko Beskid Wyspowy, ale również Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry.

Podczas biegu, kto będzie chciał chwilę odpocząć na szczycie, warto wyjść na taras widokowy na Milenijnym Krzyżu i zobaczyć te piękne widoki i zauroczyć się tym miejscem biegu. Będzie tam punkt z wodą, a więc będzie też okazja przystanąć choć na chwilę i sprawdzić dlaczego miasto Limanowa określane jest w książkach i nawet w krzyżówkach jako: „malownicza” stolica Beskidu Wyspowego.
 
 
 
PREMIA GÓRSKA:
Dla najszybszego biegacza i najszybszej biegaczki – którzy najszybciej wbiegną na szczyt Miejskiej Góry podczas biegu (warunkiem otrzymania premii jest jego ukończenie) będzie czekać na mecie Premia Górska z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej - w wysokości 300 zł. Premię uroczyście wręczy podczas rozdania nagród Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, pan Adam Dudek.

CERTYFIKATY:
Bieg ten został nagrodzony kilkoma cennymi certyfikatami, m.in. 2 razy z rzędu.: Certyfikat "Najlepszy Bieg Górski - Złota Kozica 2010 i 2011" i "Brązowa Kozica" 2012 (od portalu BiegiGorskie.PL). A w 2009 roku otrzymał tytuł "Debiut Roku 2009" (od portalu MaratonyPolskie.PL).

NAGRODY:

1. Klasyfikacja generalna kobiet - w biegu górskim:

I miejsce - 600 zł
II miejsce - 400 zł
III miejsce - 200 zł

2. Klasyfikacja generalna mężczyzn - w biegu górskim:

I miejsce - 600 zł
II miejsce - 400 zł
III miejsce - 200 zł

KLASYFIKACJA – w której uczestnicy otrzymają dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe:
- Klasyfikacja generalna i w kat. wiekowych kobiet i mężczyzn w Biegu Górskim
- Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w marszu Nordic Walking
- Klasyfikacja generalna Służb Mundurowych: kobiety i mężczyźni w Biegu Górskim

Uwaga! Nagrody w klasyfikacji generalnej i wiekowej nie dublują się.

START i META: znajdują się przy Biurze Zawodów, czyli za szkołą - Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej. Start: skrzyżowanie ulic – ul. M.Konopnickiej i ul. Bulwary.
- Długość trasy: ok. 7 km.
- Różnica wysokości od startu na Krzyż w górę: +300 m.

Wszystkie osoby zgłoszone do biegu muszą zostać zweryfikowane w dniu biegu (1 lipca 2012 – niedziela) w Biurze Zawodów, które będzie czynne w godz. 8:00-11:00. Każdy uczestnik zapisany i zweryfikowany otrzyma nr startowy z wbudowanym jednorazowym elektronicznym chipem oraz pakiet startowy (pamiątkowa koszulka i inne), a na mecie pamiątkowy medal. Start biegu o godz. 12:00, a do marszu nordic walking 10 minut później.

1. ORGANIZATORZY:
Klub Sportowy „Limanowa Forrest”
Urząd Miasta Limanowa

2. WSPÓŁORGANIZATORZY:
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa

3. SPONSOR STRATEGICZNY:
Bank Spółdzielczy w Limanowej

4. WSPÓŁPRACA:
Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
Grupa Podhalańska GOPR - Sekcja Operacyjna Limanowa
OSP Limanowa
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „EKONOMIK” w Limanowej
Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
Znajomi Wolontariusze
 
5. PARTNER IMPREZY: Województwo Małopolskie

Generał Polko "twarzą biegu":
Znany generał dywizji Wojska Polskiego, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i dowódca GROMU-u przyjedzie do Limanowej, aby wziąć udział w biegu górskim na Milenijny Krzyż w Limanowej. Przyjedzie tu wypocząć ze swoją rodziną - jak sam mówi - w nasze piękne tereny.

Podczas naszych zawodów, za „SŁUŻBY MUNDUROWE” uważa się przedstawicieli formacji mundurowych: Wojsko Polskie, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Celna, Służba Leśna, BOR, CBA, CBŚ, ABW, ITD., Policja Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, SUFO, służby mundurowe innych państw oraz Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA.
- - -

OPŁATA STARTOWA:

1. W wysokości:
a) 30 zł dla wpłacających do dnia 1 lipca 2013 r. - na konto Klubu. Po tym terminie wpłaty przyjmowane będą WYŁĄCZNIE W BIURZE ZAWODÓW w dniu 7.07.2013 r.
c) 40 zł po dniu 1 lipca 2013 r. – w Biurze Zawodów.
2. 20 zł – dla Mieszkańców Powiatu limanowskiego.
3. Zwolnieni z opłaty startowej:
zawodnicy poniżej 13 roku życia (rocznik 2001 i młodsi)
członkowie KS Limanowa Forrest
osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik: 1943 i starsze)
10-ciu Członków NSZZ ”Solidarność” (w formularzu rejestracyjnym należy wskazać Komisję i Region, a w biurze zawodów udokumentować członkostwo)
4. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

WPŁATY na konto - należy dokonywać na rachunek:

Klub Sportowy „LIMANOWA FORREST”
ul. Zygmunta Augusta 7/34, 34-600 Limanowa
Bank Spółdzielczy Limanowa
Nr Konta: 27 8804 0000 0000 0017 5441 0001
---

Więcej informacji w REGULAMINIE

W razie wątpliwości i pytań, kontakt tel. do Organizatora:
533 990 094 – Prezes klubu: Andrzej Sądelski
794 499 550 - Wiceprezes klubu: Dariusz Bielak
511 404 882 – Członek Zarządu: Paweł Sułkowski

Lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Klubu Sportowego
„LIMANOWA FORREST”
Z A P R A S Z A M Y ! ! ! :-)

{moscomment}