Strona Imprezy
Profil na FB
ZAPISY
Dział -  Biegi Górskie i Ultra 

0316

4. Maraton Świętokrzyski, odbędzie się 29.10.2022 r. w sobotę. Organizatorem tej wyjątkowej  imprezy jest Daniel Wosik, Mistrz Polski i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy. Wszystkie biegi odbędą się na szlakach na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Dla biegaczy przygotowane zostały 4 biegi:
Dyszka Jeleniowska 10 km +/-500 m
Półmaraton Jeleniowski 23 km +/-850 m
Emeryk Mountain Run 34 km +/-1200 m
Górski Maraton Świętokrzyski 43 km +/-1500 m

Start wszystkich biegów nastąpi sprzed legendarnej Figury Emeryka w Nowej Słupi, a trasy będą wiodły Drogą Królewską na Święty Krzyż (Najstarsze Polskie Sanktuarium), dalej "przebiegną" przez: Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej, obok Domu Kaka  w Kakoninie, przez Przełęcz Świętego Mikołaja, Skałę Agaty, Łysice 613 m n.p.m. a w Świętej Katarzynie przy Źródełku Świętego Franciszka będzie nawrót biegów z dystansów 34 i 43 km.

Nawrotka Półmaratonu przy Domu Kaka w Kakonine, a Dyszka Jeleniowska będzie miała nawrotkę za Osadą Średniowieczną w Hucie Szklanej.

Dla najlepszych przygotowaliśmy piękne statuetki z jelonkiem i nagrody rzeczowe. W górskim biegu maratońskim będą rywalizowały małżeństwa o tytuł Mistrza Polski małżeństw w górskim maratonie. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy piękne medale.

UWAGA!
Dla czytelników portalu MARATOŃCZYK.PL przygotowaliśmy 10 % zniżki na biegi na 34 i 43 km. Dokonując wpłaty należy odliczyć 10% od wpisowego i w przelewie koniecznie dpisać - Maratonczyk.pl

Patronat Honorowy Objęli: Wójt Gminy Bieliny Pan Sławomir Kopacz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Pana Andrzej Gąsior.

0139

0356

Post Zapisy otwartePNG

Medal2022MaratonŚwiętokrzyski

REKLAMAfalenica 2023 do art