Strona zawodów  
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

uk 2022 2

Bartek Sobecki: Góra Kamieńsk po raz ósmy stanie się areną zmagań miłośników biegów górskich. Impreza zaplanowana jest w dniach 6 - 7 sierpnia 2022 roku, zapisy cały czas trwają. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl i będą aktywne do 31 lipca do godziny 23:59.

Przypomnijmy, że rywalizacja na Ultra Kamieńsk odbywa się na trzech dystansach 10 km z +/- 410 m przewyższenia oraz na dobrze znanych trasach z poprzednich edycji: 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 700 m i +/- 1300 m.

Po raz drugi w ramach imprezy odbędą się zawody MTB Kamieńsk, czyli górski maraton rowerowy na dystansie 50 km i 25 km. Tras zostały tak zaprojektowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno doświadczeni zawodnicy jaki początkujący, którzy chcą zacząć przygodę z zawodami mtb.

Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Ultra Kamieńsk na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Gancarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200 letnią historię. Dla wszystkich zawodników w strefie finiszera z owocowym bufetem, słodkimi przekąsami oraz napojami „chłodzącymi”.

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest stowarzyszanie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk, impreza jest współfinansowana z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki . Patronat nad imprezą objęli Gmina Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu zawodów na Facebook’u

uk 2022 3

uk 2022 1

uk 2022 medal

REKLAMA
baner bieg namyslowian