Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie
Profil na FB
Profil - Instagram

NaranjoFernandaMaciel 68Fot. Jordan Manoukian

Magda Blaśkiewicz: Fernanda Maciel z teamu The North Face w ciągu 14 godzin i 47 minut przebiegła 83 kilometry górskimi ścieżkami z wybrzeża Morza Kantabryjskiego do serca masywu Picos de Europa, po czym wraz z Eneko Pou wspięła się 200-metrową drogą Via Directa De Los Martínez na mierzący 2519 m n.p.m. szczyt Naranjo de Bulnes.

Samo pokonanie górskiej trasy Desafio De Cantabria o przewyższeniu 6000 m zajęło jej 13 godzin i 40 minut. Wspierający ją we wspinaczce kolega z teamu The North Face przyznaje, że największym zaskoczeniem był szeroki uśmiech, jakim powitała go Fernanda po przebiegnięciu samotnie przeszło 80 kilometrów.

„Zawsze w nią wierzyłem. W jej siłę, wytrwałość, jej sposób radzenia sobie ze słabościami, ale kiedy zobaczyłem ją uśmiechniętą, szczęka mi opadła… spodziewałem się, że po 13 godzinach biegu z 6000 m przewyższenia będzie zniechęcona, ale nie!” – śmieje się Eneko.

„Nie jestem doświadczoną wspinaczką i byłam zmęczona, ale udało nam się wejść na szczyt dość szybko. Na górze uściskaliśmy się jak szaleni. Udało się dotrzeć w 14 godzin 47 minut z wybrzeża Morza Kantabryjskiego na szczyt Naranjo!" – komentuje krótko swój wyczyn Maciel.

Fot. Jordan Manoukian

JordanManoukian NaranjoFernandaMaciel 7

JordanManoukian NaranjoFernandaMaciel 55

JordanManoukian NaranjoFernandaMaciel 17

JordanManoukian NaranjoFernandaMaciel 61