Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

dominika stelmach 6h 2Fot. Dorota Szota, Dominika Stelmach w biegu "6 godzin pełnej mocy" - czerwiec 2020

Ilona Berezowska: Bez kibiców, w reżimie sanitarnym i mniejszą liczbą biegaczy na starcie, ale się odbyła. 22 edycja Transgrancanaria stała się faktem, a w imprezie startowali również polscy zawodnicy. 30-kilometrowy Starter stał się areną sukcesu Jacka Sobasa, który jeszcze przed biegiem zapowiadał, że będzie walczył i słowa dotrzymał. Linię mety przekroczył na drugim miejscu z czasem 1:57:01, ustępując jedynie Damianowi Ramisowi (1:56:21). Podium z rezultatem 01:58:49 uzupełnił Carlos Carballo. Zaś pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Stopa (02:07:44). Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet, z mocną ekipą Hiszpanek walczyła Karolina Obstój. Ostatecznie Polka zajęła szóste miejsce z czasem 2:25:47, zaś w roli zwyciężczyni trasę opuszczała Yolanda Martin Ramos (02:11:06)

Meta!!! 🔥🔥🔥 STARTER Transgrancanaria Czas 2:25 6 Kobieta❗❗❗ W porównaniu do zeszłego roku: ▪️miejsce gorsze, bo...

Opublikowany przez Karolinę Obstój Sobota, 27 lutego 2021

Na dystansie Maratonu trzymaliśmy kciuki za Dominikę Stelmach, która stratowała jeszcze nie w pełnej formie po chorobie i na trasie, która nie odpowiadała jej profilem. Mimo to swój plan zrealizowała. Chciała złamać 4h i dobiec na pozycji w TOP 10. Obydwa punkty zostały odhaczone. Dominika Stelmach zakończyła zmagania na 8 miejscu z czasem 03:26:52. O swoich rywalkach napisała: „ Dziki a nie kobiety biegły”. I to trafnie oddaje w jakim tempie toczyła się rywalizacja pań.

Najszybszym Polakiem na głównym 128-kilometrowym dystansie był Michał Asperski. Biegacz z Kalisza zajął 43 miejsce z czasem 19:20:59

Podczas podejścia na najwyższy szczyt trasy i jednocześnie Gran Canarii dopadł mnie straszny kryzys i do tego wychłodzenie sprawiło, że ledwo ciągnąłem nogi za sobą. Byłem bliski wycofania się z biegu. Jednak minęło, a od 80 km. dostałem skrzydeł i tak już leciałem na nich przez kolejne 28 km aż do mety

- napisał a swoim profilu Michał Asperski.

Bieg wygrał AurelienDunandPallaz. Mistrz Francji w trailu z 2018 r. uzyskał wynik 13:42:43. Wśród pań triumfowała Azara Garcia, która przed rokiem była tu trzecia. Magdalena Łączak nie ukończyła biegu, startując po kontuzji.