gran fondo 1
Dział - Rajdy

Zaledwie miesiąca potrzebowali uczestnicy akcji W 80 dni dookoła świata na przejechanie ziemi dookoła. I to niemal dwukrotnie! Zawodnicy przygotowujący się do Gran Fondo Gdynia pod przewodnictwem ambasadorki i kapitan drużyny Joanny Jabłczyńskiej nie tylko zrobili dobry trening, ale także „wyjechali” prawie 8 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację małego Kuby.

To miało być 80 dni dookoła świata, z przystankami w najbardziej charakterystycznych miejscach związanych z kolarstwem. Tymczasem okazało się, że uczestnicy akcji pod wodzą Joanny Jabłczyńskiej włączyli rowerowy piąty bieg i już po miesiącu okrążyli ziemię prawie dwukrotnie! I z małą pomocą drużyny Jakuba Wesołowskiego, która swoje kilometry także dołożyła do charytatywnej puli.

gran fondo 4Zgodnie z deklaracją, za każdy przejechany kilometr organizator Gran Fondo Gdynia wpłaca 10 groszy na szczytny cel wybrany przez zwyciężczynię rywalizacji. Tym sposobem prawie 8 tysięcy złotych trafia do rodziców Kuby Opońskiego, małego dzielnego wojownika i brata bliźniaka Natalki. – Kubuś doznał okołoporodowych wylewów krwi do mózgu, ma zdiagnozowaną padaczkę lekooporną oraz mózgowe porażenie dziecięce, wciąż walczy o swój pierwszy krok – mówi Emilia Opońska, mama chłopca. – Przekazane nam przez organizatora Gran Fondo Gdynia środki przeznaczymy na turnusy rehabilitacyjne naszego synka, na jego leczenie u takich specjalistów, jak logopeda czy psycholog dziecięcy, na masaże i zajęcia z integracji sensorycznej. Przy takich dzieciach jak Kuba każdy grosz jest na wagę złota! – przekonuje.

Beneficjenta zbiórki wybrała kapitan zwycięskiej drużyny, Joanna Jabłczyńska, która nie kryje zadowolenia z obu osiągniętych celów: - Bardzo się cieszę, że dzięki swojej rowerowej aktywności możemy pomóc Kubie. Nasze przygotowania do Gran Fondo Gdynia nabierają teraz nowego wymiaru! – mówi znana ze sportowej pasji aktorka. – Dziękuję mojej drużynie i gratuluję szczególnie jej liderom, którzy w ramach rywalizacji na Endomondo wykręcili ponad 3 tysiące kilometrów. Panowie, jesteście rewelacyjni! Widzimy się już niedługo w Gdyni, zapraszam na wspólny obiad przed startem w wyścigu. Zaprosimy też Kubę Wesołowskiego, którego team co prawda zostawiliśmy w tyle, ale ich kilometry również dorzucamy do puli charytatywnej, więc zasłużył, prawda? – dodaje z uśmiechem ambasadorka wyścigu.

Akcja W 80 dni dookoła świata wystartowała 1 marca i już po miesiącu okazało się, że zakończyła się wielkim sukcesem: ziemia została okrążona prawie dwukrotnie. Rywalizację prowadzoną w aplikacji Endomondo wygrała drużyna Joanny Jabłczyńskiej, która wirtualnie odwiedziła znane kolarzom miejsca, od francuskiego podjazdu Mont Ventoux i kilku włoskich klasyków na czele z m.in. Milan San Remo i Strade Bianche po australijskie Tour Down Under czy amerykański Tour of California.

To znakomite przygotowanie do rozpoczynającego się dokładnie za 2 miesiące wyścigu kolarskiego dla amatorów, Gran Fondo Gdynia. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 80km i 134km. Trasy zostały poprowadzone po Kaszubach, a start i meta zawodów są zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W pakiecie zawodnicy znajdą profesjonalną koszulkę kolarską i mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Rejestracja odbywa się w portalu www.SlotMarket.pl. Szczegóły dotyczące wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gfgdynia.com.

gran fondo 2

gran fondo 3