Lil: Zwycięstwem i rekordem trasy zakończył się start Magdaleny Łączak w Ultra Sierra Nevada. W hiszpańskiej prasie to właśnie jej nazwisko było wymieniane wśród najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa. Magda Łączak zasłużyła na miano faworytki biegu wcześniejszymi osiągnięciami na hiszpańskich trasach. Zajęła m.in. szóste miejsce wśród finalistek mistrzostw świata w biegu trailowym, które były rozgrywane na trasie biegu Penyagolosa. Była także zwyciężczynią Transgrancanarii. Dwa lata temu triumfowała  w hiszpańskim biegu Ultra TrailHaría Extreme.

Chociaż Ultra Sierra Nevada odbywał się w upale, Magda Łączak nie miała sobie równych. 100-kilometrową trasę wygrała z czasem 14:36:28. Ten czas jest jednocześnie nowym rekordem trasy. Poprzedni należał do zawodniczki ze Słowenii AjdyRadinji i wynosił 14:51:01.

Piąta edycja biegu zakończyła się również bardzo dobrym wynikiem Pawła Dybka, który z czasem 13:54:25 zajął 8 miejsce.  Drugi na mecie Polak, Zdzisław Sarna był 26, z wynikiem 15:37:43.

Bieg wygrał, podobnie jak przed rokiem Miguel Angel Heras. Brat słynnego kolarza, czterokrotnego zwycięzcy Vuelta de Espana, linię mety przekroczył z wynikiem 12:06:45, co również jest nowym rekordem trasy. Na drugim miejscu, z rezultatem 12:26:50 bieg ukończył Augustin Lujan. Trzecie miejsce i kolejne punkty w odbywającym się na tej trasie Spain Ultra Cup, uzyskał inny przedstawiciel gospodarzy Salvador Olivas- 12:36:04.

W rodzinie braci Heras, jest jeszcze więcej powodów do radości. Roberto Heras, który po zakończeniu kariery kolarskiej został biegaczem, wygrał bieg na dystansie maratonu z czasem 03:52:31.

Tymczasem w innej części Hiszpanii, w Kraju Basków, burza pokrzyżowała szyki organizatorom i biegaczom, biorącym udział w Enhumilak. Na dłuższym, 168-kilometrowym dystansie startowała Ewa Majer. W biegu g2h, którego dystans wynosił 88km, rywalizował Bartosz Gorczyca. Niestety burza stwarzała na tyle duże zagrożenie, że organizatorzy zdecydowali się przerwać bieg i ewakuować biegaczy z trasy. Ewa Majer przewodziła stawce, gdy  na 53 kilometrze zatrzymano rywalizację. Bieg Bartosza Gorczycy zakończył się po 20 km.
 
 
{moscomment}