Strona Imprezy
Lista Startowa

The North Face o imprezie23 czerwca o 23:00 rozpocznie się 11 edycja kultowego biegu górskiego The North Face Lavaredo Ultra Trail rozgrywanego w sercu włoskich Dolomitów. Z koronnym dystansem 120 kilometrów zmierzą się zawodnicy z całego świata. 46% spośród 1500 zarejestrowanych do startu biegaczy, to reprezentanci gospodarzy. 10% stanowią Francuzi, a trzecią najliczniej reprezentowaną nacją są Polacy.

Biegacze z kraju nad Wisłą stanowią w tym roku 9% startujących, a Bartosz Gorczyca i Ewa Majer zaliczani są do grupy najmocniejszych zawodników i zawodniczek na liście startowej The North Face Lavaredo Ultra Trail.

„Startowałem w Lavaredo Ultra Trail już kilkukrotnie, ale przebieg tegorocznej trasy ze startem w Cortinie podoba mi się najbardziej." – komentuje Sébastien Chaigneau, zwycięzca z 2011 roku, który po raz 4 w karierze pobiegnie w Domomitach.

Obok legendarnego Francuza w Cortinie d’Ampezzo pojawią się także inni zawodnicy teamu The North Face: Fernanda Maciel, Lizzy Hawker, Seth Swanson oraz Pau Capell. Organzatorzy zaplanowali szereg spotkań ze sportowcami, a także treningi i testy sprzętu The North Face na specjalnej 10 – kilometrowej trasie. Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, by poczuć namiastkę tego, czym jest przebiegniecie dystansu ultra w Dolomitach.

Tradycyjnie w ramach The North Face Lavaredo Ultra Trail rozegrane zostaną również dwa biegi na krótszych dystansach: 48 - kilometrowy Cortina Trail oraz 20 - kilometrowy Cortina Skyrace. W sumie na listach startowych znalazło się 3400 zawodników z całego świata.

 
 
 
 
 
 

Warto śledzić również portale społecznościowe:

Instagram: @TheNorthFace
Twitter: @TheNorthFaceEU
Facebook: www.facebook.com/thenorthface
Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

{moscomment}