Biegi Górskie i Ultra

Wyniki
Galerie Zdjęć

GUT 2023

Fundacja Run Vegan: W sobotę 25 lutego odbyły się zimowe zawody Gorce Ultra-Trail, czyli GUT Winter. Ponad 400 zgłoszonych zawodników rywalizowało na 4 trasach. Dodatkowo odbyła się klasyfikacja drużynowa oraz Biegi Dzieci. Rywalizacja odbyła się na 4 dystansach: 10 km, 24 km, 34km, 42 km. Nagrody odebrali zawodnicy i zawodniczki z miejsc I - VI. Wszyscy którzy wystartowali dotarli szczęśliwie do mety. Dwie drużyny kobiet debiutowały w rywalizacji drużynowej. Zwycięstwo przypadło dziewczynom z Ostrobiec - Gratulujemy. W rywalizacji mix zwyciężył zespół KB PARANTELA.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Galerie 2022
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

DJI 0103a

Bartek Sobecki: W najbliższą niedzielę startuje siódma edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiło się ponad 400 biegaczy z całej Polski. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

- Trail Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskiej trasie w centralnej Polsce, ale również forma przygotowań do wiosennych startów. Bieg jest też okazją do zobaczenia jakie są różnice między imprezami ulicznymi, a tymi rozgrywanymi w terenie – Bartłomiej Sobecki pomysłodawca imprezy, dodając – wspólnie z doświadczonymi zawodnikami przygotowaliśmy cykl porad dla biegaczy, który dostępny jest na stronie biegu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Galerie 2022
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

TK 4 2022a

Bartek Sobecki: Zimowa odsłona biegu na Górze Kamieńsk, zaplanowana jest na 5 lutego 2023 r. Do zawodów zgłosiło się już ponad 300 zawodników, którzy wystartują na jednym z dwóch dystansów: 6 km i 30 km. Zapisy na Trail Kamieńsk cały czas trwają na stronie www.ultrakamiensk.pl

Trail Kamieńsk od samego początku zgodnie z założeniami organizatorów miał być swojego rodzaju łącznikiem między biegami ulicznymi, a tymi rozgrywanymi w górach. Dlatego m.in. w tym sezonie na stronie zawodów można znaleźć porady doświadczonych „ultrasów”, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w tego typu zawodach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Galerie 2022
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

trail kamiensk 20230
Bartek Sobecki: Po raz siódmy odbędzie się zimowa odsłona biegu na Górze Kamieńsk, który zaplanowany jest na 5 lutego 2023 r. Trail Kamieńsk rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 6 km i 30 km. Zapisy do 7. Trail Kamieńsk wystartują 6 listopada o godzinie 20:00, a formularz będzie dostępny na stronie www.ultrakamiensk.pl

Zimowy bieg na górze Kamieńsk to dla jednych wyzwanie, dla drugich sposób na przygotowanie się do startów wiosennych, a dla innych motywacja do cięższych treningów w okresie zimowym. W programie imprezy znajdują się dwa dystanse: 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m, dzięki czemu w Trail Kamieńsk wystartować mogą zarówno doświadczeni biegacze jak i Ci, którzy zaczynają dopiero przygodę z bieganiem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Imprezy
Profil na FB
ZAPISY
Dział -  Biegi Górskie i Ultra 

0316

4. Maraton Świętokrzyski, odbędzie się 29.10.2022 r. w sobotę. Organizatorem tej wyjątkowej  imprezy jest Daniel Wosik, Mistrz Polski i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy. Wszystkie biegi odbędą się na szlakach na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Dla biegaczy przygotowane zostały 4 biegi:
Dyszka Jeleniowska 10 km +/-500 m
Półmaraton Jeleniowski 23 km +/-850 m
Emeryk Mountain Run 34 km +/-1200 m
Górski Maraton Świętokrzyski 43 km +/-1500 m

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział -  Biegi Górskie i Ultra 

chudy wawrzyniec 2022 1

Justyna Grzywaczewska: W sobotę, 13 sierpnia 2022 podczas ultramaratonu Chudy Wawrzyniec odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Zwycięzcą biegu – po zaciętej walce został Tomasz Skupień, który poprawił dotychczasowy rekord trasy o ponad 10 minut. Również rekordowo szybko do mety dotarli kolejni zawodnicy – Paweł Czerniak i Kamil Leśniak – ubiegłoroczny mistrz Polski ultra. Wśród kobiet w najlepszej dyspozycji była dzisiaj Dominika Stelmach – mistrzyni Polski ultra z 2020 roku. Drugie miejsce wywalczyła Paulina Tracz, a jako trzecia do mety dotarła Katarzyna Wilk – ubiegłoroczna zwyciężczyni.

Tegoroczna edycja Chudego Wawrzyńca odbyła się w sprzyjających warunkach. Przyjemna temperatura i przelotny deszcz sprawiły, że znacznie łatwiej było przetrwać wymagającą formułę Chudego – czyli bieg bez supportu i z małą liczbą punktów odżywczych. Na trasie 80+, która była areną zmagań mistrzostw Polski punkty odżywcze są dwa. O sprzyjających warunkach świadczą wyniki najszybszych biegaczy. Tomasz Skupień dotarł do mety w Ujsołach po 7 godzinach 36 minutach i 56 sekundach. Paweł Czerniak, który przez dużą część rywaluzacji był liderem, ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem MP, a jego wynik to 7 godzin 39 minut i 27 sekund. Brązowy medal wywalczył Kamil Leśniak, który na pokonanie trasy potrzebował 7 godzin 43 minut i 20 sekund.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów  
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

uk 2022 2

Bartek Sobecki: Góra Kamieńsk po raz ósmy stanie się areną zmagań miłośników biegów górskich. Impreza zaplanowana jest w dniach 6 - 7 sierpnia 2022 roku, zapisy cały czas trwają. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl i będą aktywne do 31 lipca do godziny 23:59.

Przypomnijmy, że rywalizacja na Ultra Kamieńsk odbywa się na trzech dystansach 10 km z +/- 410 m przewyższenia oraz na dobrze znanych trasach z poprzednich edycji: 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 700 m i +/- 1300 m.

Po raz drugi w ramach imprezy odbędą się zawody MTB Kamieńsk, czyli górski maraton rowerowy na dystansie 50 km i 25 km. Tras zostały tak zaprojektowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno doświadczeni zawodnicy jaki początkujący, którzy chcą zacząć przygodę z zawodami mtb.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Oświadczenie na stronie UTMB 
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

utmb
W dniu dzisiejszym na oficjalnym profilu UTMB Mont-Blanc FB, pojawiło się oświadczenie, z którego dowiadujemy się o natychmiastowym zawieszeniu wszystkich rosyjskich i białoruskich sportowców startujących w imprezach pod marką UTMB.

Decyzja spowodowana jest oczywiście wojną na Ukrainie. Grupa UTMB zawiesiła również zawodników biorących udział we wszystkich 25 imprezach UTMB® World Series. Pod oświadczeniem rozgorzała gorąca dyskusja czy sportowcy zasługują na takie wykluczenie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
Dział -  Biegi Górskie i Ultra
 UK 2021

Bartek Sobecki: W dniach 6 – 7 sierpnia 2022 odbędzie się 8. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km, które wytyczone zostaną na Górze Kamieńsk. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 10 lutego na godzinę 20:00, a formularz dostępny będzie na stronie www.ultrakamiensk.pl.

Zapisy do tegorocznej edycji Ultra Kamieńsk startują sporo wcześniej, ale to celowy zabieg. Chcemy dać szansę jak największej liczbie zawodników przygotować się do zmagań na najwyższej górze w centralnej Polsce – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator imprezy, dodając – w programie zawodów wzorem ubiegłych lat znajdą się trzy dystanse 10 km, 25 km i 50 km, dzięki czemu każdy bez względu na poziom sportowy będzie mógł spróbować swoich sił w biegu górskim.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3  /
Galeria cz. 4 / Galeria cz. 5 / Galeria cz. 6
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

trail kamiensk 2022 cz2 156

W niedzielę, w lekko mroźny zimowy poranek biegacze rywalizowali na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce - na Górze Kamieńsk. Do wyboru były dwa dystanse - 30 km i krótszy - 6 km. Do obu biegów zgłosiło się ponad pół tysiąca biegaczy. Na mecie zameldowało się 439 osób. Trasa była wymagająca, mokra, śliska, miejscami zmrożona. Bywały też zaspy po kolana :) a więc dokładnie tak jak powinno być na zimowej edycji.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki
Strona imprezy
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

Zimowy Chudy Wawrzyniec 2022 (8)

Justyna Grzywaczewska: 22 stycznia 2022 odbyła się pierwsza edycja Zimowego Chudego Wawrzyńca. 147 biegaczek i biegaczy, którzy dotarli do mety zlokalizowanej w Sopotni Wielkiej zmierzyło się z blisko 18-kilometrową trasą, która w zimowej aurze była nie lada wyzwaniem. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy zrezygnowali z fragmentu trasy prowadzącego na drugi co do wysokości szczyt Beskidu Żywieckiego – Pilsko (1534 m n.p.m.). Zwycięzcami biegu zostali Marcin Kubica i Anna Halska.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Dział -  Biegi Górskie i Ultra

TK 2020 1

Bartek Sobecki: W najbliższą niedzielę startuje szósta edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiło się ponad 500 biegaczy z całej Polski. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

Cieszymy się, że pomimo rocznej przerwy, zimowa edycja naszej imprezy cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Bartłomiej Sobecki organizator Trail Kamieńsk, dodając – na starcie stanie ponad 500 zawodników, co jest drugim wynikiem w historii imprezy. Listy startowe zamknęły się jeszcze przed zawodami, do tego rywalizacja toczyć się będzie w prawdziwie zimowych warunkach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie 

Tk 2022 2
Bartek Sobecki: 6. Trail Kamieńsk odbędzie się 23 stycznia 2022 roku. Listy startowe po raz kolejny zamknęły się już na ponad miesiąc przed zawodami. Jeśli nie udało się Wam zapisać na kolejną odsłonę zimowego biegu na Górze Kamieńsk, to jeszcze nic straconego! Organizatorzy postanowili uruchomić dodatkowe zapisy na dystansie 30 km, które potrwają do 16 stycznia. Liczba miejsc nadal jest ograniczona, więc warto nie odkładać decyzji o starcie na sam koniec. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie www.ultrakamiensk.pl od 6 stycznia od godziny 20:00

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

TK 2020
Bartek Sobecki: Po raz szósty zimą na Górze Kamieńsk biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach 6 km i 30 km. Impreza zaplanowana jest na 23 stycznia 2022 roku. Zapisy do 6. Trail Kamieńsk zostaną uruchomione 16 listopada 2021 o godzinie 20:00, a formularz dostępny będzie na stronie www.ultrakamiensk.pl
Trail Kamieńsk, pomimo już kilkuletniej tradycji, nadal potrafi zaskoczyć uczestników wymagającą trasą oraz fajnymi widokami.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Imprezy
Profil na FB
ZAPISY

swietokrzyski 14

Daniel Wosik, pięciokrotnym Mistrz Polski w biegach górskich, 28 krotny medalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, zaprasza na ULTRAciekawą imprezę - 3. Maraton Świętokrzyski, który odbędzie się 28.08.21. Na głównym dystansie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Małżeństw! Uczestnicy wbiegną też 4-krotnie na Święty Krzyż (Najstarsze Polskie Sanktuarium) i 2-krotnie na Łysicę, za każdym razem innym szlakiem. W programie jest kilka biegów: 

- Górski Maraton Świętokrzyski - 44 km, (+/-1900 m), limit: 8 h
- Emeryk Mountain Run - 34 km, (+/- 1300 m), limit 7 h
Oba biegi odbędą się w Paśmie Łysogór, rywalizacja będzie przebiegała między Nową Słupią, a Świętą Katarzyną.
Ponadto:
- Półmaraton Jeleniowski 21 km, (+/- 800 m), 4,5 h
- Dyszka Jeleniowska 10 km, (+/- 525 m), 4 h
W ramach tych dwóch dystansów można wystartować pieszo, z kijkami NW.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona Imprezy
Profil na FB

wawrzyniec 2021 4

W sobotę, 7 sierpnia na trasie długiej Chudego Wawrzyńca z Rajczy do Ujsoł odbyła się rywalizacja najlepszych ultrasów w kraju. Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie odnieśli Katarzyna Wilk i Kamil Leśniak. Zawody były arcyciekawe. „To była wojna totalna” – tak podsumował bieg trzeci na mecie – Tomasz Kobos. I wiele w tym stwierdzeniu racji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

art1

Artur Kujawiński: To już w tym miesiącu! Dokładnie 25 lipca z molo w Sopocie Artur Kujawiński wyruszy na trasę dookoła Polski. Poznański ultramaratończyk do wyzwania podszedł bardzo dokładnie i według najnowszej aktualizacji trasa wyniesie 4000 kilometrów (mimo, że wg. wikipedii granice Polski liczą 3511 kilometrów).

Wszystko to za sprawą konieczności omijania przeszkód naturalnych takich jak np.mokradła, rzeki czy tereny wojskowe. Do tej pory kilku śmiałków podejmowało próbę obiegnięcia Polski (były też próby rowerowe czy też motocyklowe) ale trasy te najczęściej nie obejmowały Helu, Mierzei Wiślanej lub skupiały się na większych miejscowościach. Powodowało to, iż liczyły blisko 1000 kilometrów mniej (były zatem krótsze niż oficjalne 3511 kilometrów długości granic Polski).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

UK2020 2

Bartek Sobecki: W dniach 31 lipca – 1 sierpnia Góra Kamieńsk stanie się areną zmagań zawodników startujących w 7. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km. Nowością będzie wyścig MTB, którego uczestnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 50 km. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 24 czerwca na godzinę 20:00, formularz dostępny będzie na stronie www.ultrakamiensk.pl.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie
Profil na FB
Profil - Instagram

NaranjoFernandaMaciel 68Fot. Jordan Manoukian

Magda Blaśkiewicz: Fernanda Maciel z teamu The North Face w ciągu 14 godzin i 47 minut przebiegła 83 kilometry górskimi ścieżkami z wybrzeża Morza Kantabryjskiego do serca masywu Picos de Europa, po czym wraz z Eneko Pou wspięła się 200-metrową drogą Via Directa De Los Martínez na mierzący 2519 m n.p.m. szczyt Naranjo de Bulnes.

Samo pokonanie górskiej trasy Desafio De Cantabria o przewyższeniu 6000 m zajęło jej 13 godzin i 40 minut. Wspierający ją we wspinaczce kolega z teamu The North Face przyznaje, że największym zaskoczeniem był szeroki uśmiech, jakim powitała go Fernanda po przebiegnięciu samotnie przeszło 80 kilometrów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

dominika stelmach 6h 2Fot. Dorota Szota, Dominika Stelmach w biegu "6 godzin pełnej mocy" - czerwiec 2020

Ilona Berezowska: Bez kibiców, w reżimie sanitarnym i mniejszą liczbą biegaczy na starcie, ale się odbyła. 22 edycja Transgrancanaria stała się faktem, a w imprezie startowali również polscy zawodnicy. 30-kilometrowy Starter stał się areną sukcesu Jacka Sobasa, który jeszcze przed biegiem zapowiadał, że będzie walczył i słowa dotrzymał. Linię mety przekroczył na drugim miejscu z czasem 1:57:01, ustępując jedynie Damianowi Ramisowi (1:56:21). Podium z rezultatem 01:58:49 uzupełnił Carlos Carballo. Zaś pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Stopa (02:07:44). Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet, z mocną ekipą Hiszpanek walczyła Karolina Obstój. Ostatecznie Polka zajęła szóste miejsce z czasem 2:25:47, zaś w roli zwyciężczyni trasę opuszczała Yolanda Martin Ramos (02:11:06)

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

ultra janosikFot. Magdalena Sedlak / UltraJanosik

Ilona Berezowska: Podczas gdy maratończycy skreślają z kalendarzy kolejne imprezy, biegacze terenowi i ultramaratończycy cieszą się z każdej okazji, by założyć trailowe buty. Na najdłuższym dystansie Ultrajanosika zrobiło to ponad 190 osób. Nocna burza, błoto, które zostawiła i trudy biegania po Tatrach spowodowały, że nie każdy dotarł do mety. Wśród tych, którym się to udało, najszybszy okazał się Słowak Lubos Gelcinsky. I zrobił to z wynikiem 15:39:52. Najszybszy z Polaków, przybiegł na drugim miejscu. Jakub Trąmpczyński potrzebował na ukończenie biegu 15 godzin 49 minut i 16 sekund. Podium z wynikiem 16:05:29 dopełnił Grzegorz Marzec.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

chudy wawrzyniec 2020 1 5

Joanna Grzywaczewska: Rok 2020 przyniósł sporo zmian w świecie biegowym w Polsce i na całym świecie. Wiele biegów zostało odwołanych, te, które są organizowane odbywają się w zmienionych formułach, z dodatkowymi środkami ostrożności wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa. Ultramaraton Chudy Wawrzyniec został podzielony na trzy dni – 8, 9 i 15 sierpnia. Pierwszego dnia rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Łącznie zawody ukończyło 895 biegaczy, którzy startowali na dystansach 20, 50, 80 i 100 km. Warto dodać, że starty odbywały się w odstępach czasowych – każdego dnia strefa startu działała aż 6 godzin.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

4

Fundacja Run Vegan: W dniach 1-2.08.2020 odbył się w Ochotnicy Dolnej V Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2020. Edycja pomimo covidowych ograniczeń okazała się rekordowa jeśli chodzi o wyniki sportowe. Największego wyczynu dokonał Bartosz Gorczyca, który przebiegł dystans GUT 102 w czasie 9 godz. 50 min i 51 sek. Tym samym zdobył Puchar Gorca czekający od 3 lat na zawodnika, który jako pierwszy przybiegnie na metę w czasie poniżej 10h.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Robert Zakrzewski: W czasie, gdy sezon biegów ulicznych jest w zawieszony, góry przeżywają szczyt sezonu. I nie chodzi tu tylko o turystów. W sobotę, w Rajczy, podczas Chudego Wawrzyńca, rozegrano Mistrzostwa Polski w biegu górskim na dystansie ultra. Złote medale zdobyli Kamil Leśniak, oraz Dominika Stelmach, która w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce!

Po raz pierwszy w historii, walka o medale na dystansie górskim ultra zawitała na trasę popularnego Chudego Wawrzyńca. W tej formule, w 2019 roku, „górale” walczyli o tytuły w innym znanym miejscu dla biegaczy czyli Szklarskiej Porębie, podczas Maratonu Karkonoskiego, na ponad 57 km trasie. Tym razem do pokonania było aż 80 km, prowadzących z Rajczy do wsi Ujsoły. Organizatorzy „zapewniali” łącznie 3500 m podejść i podbiegów prowadzących po terenie urokliwego Beskidu Żywieckiego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

wawrzyniec 2020 leadDominika Stelmach i Kamil Leśniak na mecie, fot. Andrzej Olszanowski

Justyna Grzywaczewska: Tegoroczna edycja ultramaratonu Chudy Wawrzyniec odbywa się w formule trzydniowej – pierwszego dnia – 8 sierpnia – na trasie 80 km rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Biegacze startowali w upale, który już od godzin porannych dawał się we znaki. Drugi dzień rywalizacji – już jutro, a trzeci – w sobotę, 15 sierpnia. Poza 80 km, zawodnicy startują na 100, 50 i 20 km. Końcowa klasyfikacja poszczególnych tras (nie wliczając mistrzostw Polski) powstanie dopiero za tydzień.

Tegoroczna edycja może odbyć się pod warunkiem zmiany formuły – poza podziałem imprezy na trzy dni, start jest otwarty aż sześć godzin, a biegacze ruszają na trasy w 10-sekundowych odstępach czasowych. Tym samym kontakt między zawodnikami jest ograniczony. Na udział w takiej formule zdecydowało się blisko 1000 biegaczy.

Dzisiejsza rywalizacja wzbudziła olbrzymie emocje, bowiem od startu na prowadzniu była dwójka biegaczy – Dominika Stelmach i Kamil Leśniak.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

wawrzyniec 2020 1fot. Piotr Oleszak

Tegoroczna edycja ultramaratonu Chudy Wawrzyniec odbędzie się w formule trzydniowej – pierwsi zawodnicy ruszą na trasy już w sobotę, 8 sierpnia, a kolejni 9 i 15 sierpnia. Chudy Wawrzyniec to trzy dystanse: 100, 80 i 50 km. Biegiem towarzyszącym jest Mała Rycerzowa - 20 km. Łącznie na listach startowych jest blisko 1000 zawodników. Podczas sobotniej rywalizacji na trasie 80 km odbędą Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)