Biegi Górskie i Ultra

Strona Imprezy
Profil na FB
ZAPISY

swietokrzyski 14

Daniel Wosik, pięciokrotnym Mistrz Polski w biegach górskich, 28 krotny medalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, zaprasza na ULTRAciekawą imprezę - 3. Maraton Świętokrzyski, który odbędzie się 28.08.21. Na głównym dystansie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Małżeństw! Uczestnicy wbiegną też 4-krotnie na Święty Krzyż (Najstarsze Polskie Sanktuarium) i 2-krotnie na Łysicę, za każdym razem innym szlakiem. W programie jest kilka biegów: 

- Górski Maraton Świętokrzyski - 44 km, (+/-1900 m), limit: 8 h
- Emeryk Mountain Run - 34 km, (+/- 1300 m), limit 7 h
Oba biegi odbędą się w Paśmie Łysogór, rywalizacja będzie przebiegała między Nową Słupią, a Świętą Katarzyną.
Ponadto:
- Półmaraton Jeleniowski 21 km, (+/- 800 m), 4,5 h
- Dyszka Jeleniowska 10 km, (+/- 525 m), 4 h
W ramach tych dwóch dystansów można wystartować pieszo, z kijkami NW.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona Imprezy
Profil na FB

wawrzyniec 2021 4

W sobotę, 7 sierpnia na trasie długiej Chudego Wawrzyńca z Rajczy do Ujsoł odbyła się rywalizacja najlepszych ultrasów w kraju. Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie odnieśli Katarzyna Wilk i Kamil Leśniak. Zawody były arcyciekawe. „To była wojna totalna” – tak podsumował bieg trzeci na mecie – Tomasz Kobos. I wiele w tym stwierdzeniu racji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

art1

Artur Kujawiński: To już w tym miesiącu! Dokładnie 25 lipca z molo w Sopocie Artur Kujawiński wyruszy na trasę dookoła Polski. Poznański ultramaratończyk do wyzwania podszedł bardzo dokładnie i według najnowszej aktualizacji trasa wyniesie 4000 kilometrów (mimo, że wg. wikipedii granice Polski liczą 3511 kilometrów).

Wszystko to za sprawą konieczności omijania przeszkód naturalnych takich jak np.mokradła, rzeki czy tereny wojskowe. Do tej pory kilku śmiałków podejmowało próbę obiegnięcia Polski (były też próby rowerowe czy też motocyklowe) ale trasy te najczęściej nie obejmowały Helu, Mierzei Wiślanej lub skupiały się na większych miejscowościach. Powodowało to, iż liczyły blisko 1000 kilometrów mniej (były zatem krótsze niż oficjalne 3511 kilometrów długości granic Polski).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

UK2020 2

Bartek Sobecki: W dniach 31 lipca – 1 sierpnia Góra Kamieńsk stanie się areną zmagań zawodników startujących w 7. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km. Nowością będzie wyścig MTB, którego uczestnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 50 km. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 24 czerwca na godzinę 20:00, formularz dostępny będzie na stronie www.ultrakamiensk.pl.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie
Profil na FB
Profil - Instagram

NaranjoFernandaMaciel 68Fot. Jordan Manoukian

Magda Blaśkiewicz: Fernanda Maciel z teamu The North Face w ciągu 14 godzin i 47 minut przebiegła 83 kilometry górskimi ścieżkami z wybrzeża Morza Kantabryjskiego do serca masywu Picos de Europa, po czym wraz z Eneko Pou wspięła się 200-metrową drogą Via Directa De Los Martínez na mierzący 2519 m n.p.m. szczyt Naranjo de Bulnes.

Samo pokonanie górskiej trasy Desafio De Cantabria o przewyższeniu 6000 m zajęło jej 13 godzin i 40 minut. Wspierający ją we wspinaczce kolega z teamu The North Face przyznaje, że największym zaskoczeniem był szeroki uśmiech, jakim powitała go Fernanda po przebiegnięciu samotnie przeszło 80 kilometrów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

dominika stelmach 6h 2Fot. Dorota Szota, Dominika Stelmach w biegu "6 godzin pełnej mocy" - czerwiec 2020

Ilona Berezowska: Bez kibiców, w reżimie sanitarnym i mniejszą liczbą biegaczy na starcie, ale się odbyła. 22 edycja Transgrancanaria stała się faktem, a w imprezie startowali również polscy zawodnicy. 30-kilometrowy Starter stał się areną sukcesu Jacka Sobasa, który jeszcze przed biegiem zapowiadał, że będzie walczył i słowa dotrzymał. Linię mety przekroczył na drugim miejscu z czasem 1:57:01, ustępując jedynie Damianowi Ramisowi (1:56:21). Podium z rezultatem 01:58:49 uzupełnił Carlos Carballo. Zaś pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Stopa (02:07:44). Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet, z mocną ekipą Hiszpanek walczyła Karolina Obstój. Ostatecznie Polka zajęła szóste miejsce z czasem 2:25:47, zaś w roli zwyciężczyni trasę opuszczała Yolanda Martin Ramos (02:11:06)

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

ultra janosikFot. Magdalena Sedlak / UltraJanosik

Ilona Berezowska: Podczas gdy maratończycy skreślają z kalendarzy kolejne imprezy, biegacze terenowi i ultramaratończycy cieszą się z każdej okazji, by założyć trailowe buty. Na najdłuższym dystansie Ultrajanosika zrobiło to ponad 190 osób. Nocna burza, błoto, które zostawiła i trudy biegania po Tatrach spowodowały, że nie każdy dotarł do mety. Wśród tych, którym się to udało, najszybszy okazał się Słowak Lubos Gelcinsky. I zrobił to z wynikiem 15:39:52. Najszybszy z Polaków, przybiegł na drugim miejscu. Jakub Trąmpczyński potrzebował na ukończenie biegu 15 godzin 49 minut i 16 sekund. Podium z wynikiem 16:05:29 dopełnił Grzegorz Marzec.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

chudy wawrzyniec 2020 1 5

Joanna Grzywaczewska: Rok 2020 przyniósł sporo zmian w świecie biegowym w Polsce i na całym świecie. Wiele biegów zostało odwołanych, te, które są organizowane odbywają się w zmienionych formułach, z dodatkowymi środkami ostrożności wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa. Ultramaraton Chudy Wawrzyniec został podzielony na trzy dni – 8, 9 i 15 sierpnia. Pierwszego dnia rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Łącznie zawody ukończyło 895 biegaczy, którzy startowali na dystansach 20, 50, 80 i 100 km. Warto dodać, że starty odbywały się w odstępach czasowych – każdego dnia strefa startu działała aż 6 godzin.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

4

Fundacja Run Vegan: W dniach 1-2.08.2020 odbył się w Ochotnicy Dolnej V Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2020. Edycja pomimo covidowych ograniczeń okazała się rekordowa jeśli chodzi o wyniki sportowe. Największego wyczynu dokonał Bartosz Gorczyca, który przebiegł dystans GUT 102 w czasie 9 godz. 50 min i 51 sek. Tym samym zdobył Puchar Gorca czekający od 3 lat na zawodnika, który jako pierwszy przybiegnie na metę w czasie poniżej 10h.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Robert Zakrzewski: W czasie, gdy sezon biegów ulicznych jest w zawieszony, góry przeżywają szczyt sezonu. I nie chodzi tu tylko o turystów. W sobotę, w Rajczy, podczas Chudego Wawrzyńca, rozegrano Mistrzostwa Polski w biegu górskim na dystansie ultra. Złote medale zdobyli Kamil Leśniak, oraz Dominika Stelmach, która w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce!

Po raz pierwszy w historii, walka o medale na dystansie górskim ultra zawitała na trasę popularnego Chudego Wawrzyńca. W tej formule, w 2019 roku, „górale” walczyli o tytuły w innym znanym miejscu dla biegaczy czyli Szklarskiej Porębie, podczas Maratonu Karkonoskiego, na ponad 57 km trasie. Tym razem do pokonania było aż 80 km, prowadzących z Rajczy do wsi Ujsoły. Organizatorzy „zapewniali” łącznie 3500 m podejść i podbiegów prowadzących po terenie urokliwego Beskidu Żywieckiego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

wawrzyniec 2020 leadDominika Stelmach i Kamil Leśniak na mecie, fot. Andrzej Olszanowski

Justyna Grzywaczewska: Tegoroczna edycja ultramaratonu Chudy Wawrzyniec odbywa się w formule trzydniowej – pierwszego dnia – 8 sierpnia – na trasie 80 km rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Biegacze startowali w upale, który już od godzin porannych dawał się we znaki. Drugi dzień rywalizacji – już jutro, a trzeci – w sobotę, 15 sierpnia. Poza 80 km, zawodnicy startują na 100, 50 i 20 km. Końcowa klasyfikacja poszczególnych tras (nie wliczając mistrzostw Polski) powstanie dopiero za tydzień.

Tegoroczna edycja może odbyć się pod warunkiem zmiany formuły – poza podziałem imprezy na trzy dni, start jest otwarty aż sześć godzin, a biegacze ruszają na trasy w 10-sekundowych odstępach czasowych. Tym samym kontakt między zawodnikami jest ograniczony. Na udział w takiej formule zdecydowało się blisko 1000 biegaczy.

Dzisiejsza rywalizacja wzbudziła olbrzymie emocje, bowiem od startu na prowadzniu była dwójka biegaczy – Dominika Stelmach i Kamil Leśniak.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

wawrzyniec 2020 1fot. Piotr Oleszak

Tegoroczna edycja ultramaratonu Chudy Wawrzyniec odbędzie się w formule trzydniowej – pierwsi zawodnicy ruszą na trasy już w sobotę, 8 sierpnia, a kolejni 9 i 15 sierpnia. Chudy Wawrzyniec to trzy dystanse: 100, 80 i 50 km. Biegiem towarzyszącym jest Mała Rycerzowa - 20 km. Łącznie na listach startowych jest blisko 1000 zawodników. Podczas sobotniej rywalizacji na trasie 80 km odbędą Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

uk 1

Bartek Sobecki: 6. Ultra Kamieńsk odbędzie się w dniach 1 – 2 sierpnia 2020 roku, listy startowe po raz kolejny zamknęły się jeszcze przed zawodami. Jeśli dodać do tego, że start zapisów odbył się dopiero trzy tygodnie temu, widać, że biegacze są już spragnieni rywalizacji.

Jeśli nie udało się Wam zapisać na kolejną odsłonę biegu na Górze Kamieńsk, to jeszcze nic straconego! Organizatorzy uruchomili dodatkowe zapisy, które potrwają do 27 lipca lub do wyczerpania dodatkowego limitu. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Dodajmy, że w dniu biegu nie będzie można dokonać zgłoszenia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

ultra kamiensk 2020 zap1

Bartek Sobecki: 6. Ultra Kamieńsk odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia 2020 roku. Tym razem biegacze na górze Kamieńsk oprócz dystansu 50 km i 25 km będą mogli zmierzyć się po raz pierwszy z trasą o długości 10 km. Elektroniczne zgłoszenie zostaną uruchomione 1 lipca o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Strona na FB

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

TrailKamieńsk 290

Bartek Sobecki: W najbliższą niedzielę startuje piąta edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiła się rekordowa liczba 630 zawodników z całej Polski. Zapisy zamknęły się na blisko miesiąc przed zawodami. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

trail kamiensk 2020 zapisy1

Bartek Sobecki: 5. Trail Kamieńsk odbędzie się 26 stycznia 2020 roku, listy startowe po raz kolejny zamknęły się już na ponad miesiąc przed zawodami. Jeśli nie udało się Wam zapisać na kolejną odsłonę biegu na Górze Kamieńsk, to jeszcze nic straconego! Organizatorzy postanowili uruchomić dodatkowe zapisy, które potrwają do 13 stycznia. Liczba miejsc nadal jest ograniczona więc warto nie odkładać decyzji o starcie na sam koniec. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

dominika rpafot: www.ultratrailcapetown.com

30 listopada w Kapsztadzie Dominika Stelmach wystartowała na dystansie 100 km, w najważniejszej imprezie Ultra-Trail w RPA. W zawodach startowała bardzo mocna stawka zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Bieg jest ostatnim wydarzeniem w kalendarzu Ultra-Trail World Tour w roku 2019. Przyciąga najlepszych czołowych zawodników z całego świata.

Dominika Stelmach na start zdecydowała się w ostatniej chwili. Znalazła się wśród elity biegaczek, chociaż na swoim profilu na FB określiła siebie jako najmniej doświadczoną i utytułowaną. Tym razem okazało się, że nie jest to konieczne, by zawalczyć o trzecie miejsce na podium. Rywalizację ukończyła z wynikiem 12:15.36.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
 

chasing

6 grudnia w Kinie Luna odbędzie się ostatni w Warszawie pokaz filmu Chasing the Breath i RunCamino. Po projekcji tradycyjnie przewidziane spotkanie z głównym bohaterem filmu - Robertem Celińskim i jego twórcą Adrianem Dmochem. Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz (1 Komentarz)

MC2020
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Janusz Kalinowski: Po wizycie w Warszawie delegacji z miasta Cassino rozpoczęła się "operacja Monte Cassino 2020". Bieg na 10 km do Polskiego Cmentarza Wojennego - Memoriał generała Andersa w 50. rocznicę śmierci - planowany jest na 16 maja.

Proponowany program: 15 maja odlot z Warszawy Okęcia o 6:25. Przylot do Neapolu 8:45. Możliwość wycieczek: do Pompejów, na Wezuwiusza bądź Capri. 16 maja - bieg w godzinach wieczornych. 17 maja - trekking szlakiem walk polskich żołnierzy lub wyjazd do Rzymu. 18 maja - odlot do Warszawy o 13:10.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

chudy wawrzyniec 2019 4

W sobotę, 10 sierpnia odbyła się ósma edycja ultramaratonu Chudy Wawrzyniec - jednego z kultowych biegów górskich w Polsce. Na mecie w Ujsołach zameldowało się 924 zawodników, którzy rywalizowali na trzech dystansach: 80+, 50+ i 20+ km. Zawody były debiutem w górach nie tylko dla części uczestników, ale także dla organizatorów – tegoroczna edycja była organizowana po raz pierwszy przez nową ekipę – znaną z przełajowych biegów CITY TRAIL oraz ultramaratonu TriCity Trail. Rajcza. Trzytysięczna wieś gminna w Beskidzie Żywieckim, położona w górnym biegu rzeki Soła. To tutaj, w sobotę, tuż po godzinie 4, na skraju niewielkiego parku ruszyło na trasę ponad 600 biegaczy i biegaczek.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Link do śledzenia zawodników
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

arti news 4

Już w najbliższą sobotę 17 sierpnia w o 6 rano brytyjskiego czasu, poznaniak Artur Kujawiński zmierzy się z kolejnym epickim wyzwaniem jakim będzie udział w ultra biegu Race Across Scotland czyli przebiegnięcie Szkocji od zachodniego wybrzeża do jej wschodniego wybrzeża.

Bieg przeprowadzony jest pierwszą oficjalną brytyjską trasą nazwaną Southern Upland Way o długości około 350 kilometrów z przewyższeniem bliskim wysokości górze Mont Everest (ponad 8000 metrów).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

pati


Lil: Patrycja Bereznowska ukończyła Badwater na pierwszym miejscu wśród pań i jako druga finalistka w klasyfikacji open. Na tym jednak nie koniec. Zawodniczka dominująca w biegach dobowych i 48-godzinnych pokazała, że nie ma konkurencji na trasach ekstremalnych utramaratonów. Rekordzistka świata w biegu 48H, 217km przez upalną Dolinę Śmierci pokonała z wynikiem 24:13:24. To najlepszy wynik wśród polskich rezultatów w historii tej imprezy i nowy rekord trasy. Poprzedni należał do Alyson Venti, która w 2016r. przekraczała linię mety z wynikiem 25:53:07.

Patrycja Bereznowska w tym morderczym wyścigu musiała ustąpić jedynie zawodnikowi z Japonii. Yoshihiko Ishikawa to zwycięzca Spartathlonu, mistrz świata w biegu 24h z 2017r. Linię mety Badwater pokonał z czasem 21:33:01 i zdetronizował poprzedniego rekordzistę trasy Pete’a Kostelnika. Taki sukces Ishikawie nie wystarczył. Na mecie poprosił swoją dziewczynę o rękę. W odpowiedzi usłyszał „tak”.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

dominika 5 place
Strona imprezy

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Fot. Facebook - Dominika Stelmach

Lil: Jeszcze przed startem Comrades Marathon organizatorzy byli pewni, że to rywalizacja kobiet dostarczy najwięcej emocji. Stawka pań, w ocenie komentatorów, była jedną z najmocniejszych w historii biegu. W doborowym towarzystwie zwyciężczyń poprzednich edycji, czołowych zawodniczek RPA i faworytek, znalazła się również Dominika Stelmach. Niestety polska zawodniczka miała więcej do pokonania niż tylko prawie 90-kilometrową trasę, która w tym roku prowadziła w górę, a więc z Durban do Pietermaritzburga.

Najpierw, w treningach drugiej zawodniczce Wings for Life, przeszkadzała alergia. Dobę przed startem walczyła z przeziębieniem i gorączką. Co się działo na trasie Comrades Marathon, najlepiej opisała sama Dominika w podsumowaniu startu:

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Strona imprezy
Strona na FB

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

ultra kamiensk zap 4

Bartek Sobecki: W trzeci weekend maja na Górze Kamieńsk odbędzie się piąta edycja biegu Ultra Kamieńsk. W tegorocznej edycji zawodnicy rywalizować będą na trzech trasach 6 km, 25 km i 62 km. Uczestnicy dystansu ultra do pokonania będą mieć przewyższenia o łącznej sumie +/- 1270 m, a półmaratonu +/- 550. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl

- W tym roku na zawodników przygotowaliśmy nowe trasy, które mamy nadzieję będą bardziej wymagające, ale również dadzą dużo satysfakcji wszystkim uczestnikom na mecie – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator biegu – dodając po raz drugi imprezę zainauguruje start Nocnej Szóstki, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem z uwagi na niepowtarzalny wieczorny klimat.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

gran fondo 1
Dział - Rajdy

Zaledwie miesiąca potrzebowali uczestnicy akcji W 80 dni dookoła świata na przejechanie ziemi dookoła. I to niemal dwukrotnie! Zawodnicy przygotowujący się do Gran Fondo Gdynia pod przewodnictwem ambasadorki i kapitan drużyny Joanny Jabłczyńskiej nie tylko zrobili dobry trening, ale także „wyjechali” prawie 8 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację małego Kuby.

To miało być 80 dni dookoła świata, z przystankami w najbardziej charakterystycznych miejscach związanych z kolarstwem. Tymczasem okazało się, że uczestnicy akcji pod wodzą Joanny Jabłczyńskiej włączyli rowerowy piąty bieg i już po miesiącu okrążyli ziemię prawie dwukrotnie! I z małą pomocą drużyny Jakuba Wesołowskiego, która swoje kilometry także dołożyła do charytatywnej puli.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Strona na FB

Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

ultra kamiensk zap1

Bartek Sobecki: 5. Ultra Kamieńsk odbędzie się w dniach 18 - 19 maja 2019 roku. Tym razem biegacze na górze Kamieńsk będą mogli spróbować swoich sił na trzech dystansach: Nocna Szóstka, Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńsk – 60 km. Elektroniczne zgłoszenie zostaną uruchomione 12 lutego o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl

- Po zimowych zmaganiach przyszedł czas na wiosenną edycję biegu na Górze Kamieńsk,  tym razem zawodnicy do wyboru będą mieć trzy dystanse, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie mówi Bartłomiej Sobecki, organizator Ultra Kamieńsk, dodając to już piąta edycja, po raz kolejny zmodyfikujemy trasy, żeby były jeszcze bardziej atrakcyjne, a zarazem jeszcze lepiej przygotowały naszych uczestników do wakacyjnych startów w biegach górskich.

Nocna Szóstka
W sobotę 18 maja odbędzie się Nocna Szóstka czyli bieg na dobrze znanej z zimowej edycji trasie, ale tym razem do pokonania po zmroku. Oświetlony stok narciarski oraz fluorescencyjne lampki na trasie dodają imprezie niepowtarzalnego klimatu. Start w Nocnej Szóstce dla jednych będzie przetarciem przed niedzielnymi startami, a dla innych głównym celem podczas imprezy. W biegu obowiązuje limit 150 zawodników. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)