Dorota Raczkiewicz: Drużyna Szpiku oficjalnie rozpoczyna nowy sezon. W sobotę 31 stycznia przyłączamy się do 6000 Poznaniaków uczestniczących w otwartych biegach z cyklu "Biegaj z Chevrolet Szpot". W każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz 11 z mety Toru Regatowego wyruszymy, by pokonać dystans jednego okrążenia jeziora, czyli około 5300m, ważne by ów odcinek przebiec maksymalnie w 60 minut. Dla Drużyny Szpiku udział w tej imprezie to doskonała okazja, by promować dawstwo szpiku, propagować zdrowy i aktywny styl życia, ale także by przygotować się do II Poznańskiego Półmaratonu (29.03)
i jubileuszowego X Maratonu Poznańskiego (11.10).

Takie zresztą jest założenie tej III edycji "Biegaj z Chevrolet Szpot". Warto przypomnieć, że również w sobotę rusza  III Ranking Szkół. Zasady punktacji są niezmienione, czyli udział ucznia w każdym z 9 biegów oznacza 2 punkty dla szkoły, a osoby towarzyszącej, którą może być rodzic, rodzeństwo, znajomi, nauczyciel oznacza 1 punkt dla szkoły. Na scenie głównej X POZNAŃ MARATHON - w niedzielę 11 października b.r.- trzy najlepsze szkoły otrzymają czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych. Nowością tegorocznego rankingu jest zaproszenie do zabawy także uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy biegają, maszerują, cenią aktywny wypoczynek, ale także tych, którzy wśród noworocznych postanowień umieścili "zacznę się ruszać", naprawdę warto. Drużyna Szpiku czeka również na wszystkich, którzy otarli się o "nowotworowy świat". Jeżeli chcielibyście porozmawiać, poznać nas i z nami biegać po prostu przyjdźcie.

Msza za Annę Wierską i Drużynę Szpiku

Słysząc diagnozę białaczka, 365 dni to wieczność, mnóstwo czasu by znaleźć dawcę.
Ale z drugiej strony 365 dni, rok to tylko mały wycinek z życia.
Rok, tyle Jej z nami nie ma...
Anna Wierska - marzycielka, romantyczka i siłaczka. Przez ostatnie 2  lata walczyła nie tylko z białaczką, brakiem dawcy szpiku, ale przede wszystkim z ludzką niewiedzą i 0bojętnością. Zamarzyła by oswoić strach. Zdążyła założyć Fundację Dar Szpiku, a nas zarazić swoimi marzeniami. Szpik - to szansa na dalsze życie. Ania jej nie dostała. Zachorowała niespodziewanie przed 3 laty. Zawsze była aktywna i pełna optymizmu, naraz diagnoza : "przewlekła białaczka szpikowa". Trzeba walczyć, zatem zaczęła się walka,  badania, chemie i kolejne wieści": w bankach światowych nie ma dla pani dawcy. "Nie gasła w Niej nadzieja i wiara, że kolejny dzień przyniesie nie tylko poprawę wyników, ale  i informację: "pani Aniu jest". No niestety nie doczekała się, choć wierzyła do końca, że jeśli nie dla Niej, to dla nnych warto szukać.
I tak szukamy....Dla mnie ten rok to realizowanie powierzonego mi zadania. Zadania trudnego, ale jeszcze bardziej pięknego, wyjątkowego i niosącego dobro. Aniu dziękuję Ci za to zadanie.

W sobotę 31 stycznia o godz 16  w Kościele Ojców Karmelitów, na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. s, której powierzymy całą Drużynę Szpiku opiece Chrystusa, wspomnimy chorych, ich rodziny, przyjaciół, naszych biegaczy, sportowców, artystów i wszystkich, którzy chcą podzielić się życiem - oddać szpik. Po Mszy Św. będzie czas na spotkanie, wspomnienie o Ani. Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomagać, pomagają, szukają  pomocy. To Msza Św. naszej Drużyny. Podczas tej Eucharystii zainaugurujemy działalność Karmelitańskie Centrum Wsparcia Modlitewno-Psychologicznego dla chorych i ich rodzin.

Czekamy na Was
Dorota Raczkiewicz
Drużyna Szpiku
tel. 515 228 708
www.darszpiku.pl
{moscomment}