Andrzej Krochmal: XI ZIMA NA PRADZE
W sobotę 10.02.2007 Komisja Imprez na Orientację Oddziału PTTK Warszawa Praga Południe zaprasza wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież szkolną spędzającą ferie w domu do wspólnego udziału w marszu i biegu z mapą po Parku Skaryszewskim.

Centrum imprezy znajduje się w muszli koncertowej, obok KS „Drukarz", gdzie od godziny 10.30 nastąpi start pierwszych uczestników na trasy na orientację. Organizatorzy przygotowali 7 różnych tras na dystansach od 2 km do 4,5 km, na których można poruszać się zespołowo lub indywidualnie w zależności od posiadanych umiejętności i możliwości. Przygotowano też trasę dla początkujących, a także dla zupełnie małych dzieci startujących z opiekunem na oznakowanej trasie w terenie.

Dla zwolenników biegania lub chodzenia po dużej pętli parkowej alejki przewidziano biegi przełajowe na dystansach 2, 5.5, i 9 km. Start do pierwszego biegu dla dzieci i młodzieży do lat 16 zaplanowano na godz. 12.00, a dla pozostałych na 3 lub 5 pętli zaraz po zakończeniu biegu poprzedzającego.

Udział młodzieży szkolnej jest bezpłatny, natomiast dla dorosłych po opłaceniu wpisowego w wysokości 3 lub 4 zł. Po dotarciu na metę każdy z uczestników otrzyma coś słodkiego oraz drobny upominek. Najlepsi oraz szczęśliwcy biorący udział w losowaniu na mecie otrzymają porcję ciasta ufundowaną przez Kawiarnię „Misianka" znajdującą się na terenie parku. Najlepsi otrzymają także dyplomy i drobne upominki.

Szczegółowy regulamin na stronie http://mkino.republika.pl/orientzawor/zima/wedel2007.pdf
 
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.mkino.prv.pl
lub pod telefonem 0 605 403 929
Co nas czeka na trasie biegu można obejrzeć pod adresem http://www.trepklub.waw.pl/zima/index.htm